Kilka pytań od niezdecydowanego

15 listopada 2013
By

Po pierwsze witam!

Po drugie: myślicie, że lepsza będzie gotowa fajeczka taka: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Dr-Plumbs-Classic-4537/6032 a może taki półprodukt: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Worobiec-Hobby-wrzosiec/4652 i do tego pasta do wrzośca i do ustnika? Cenowo wyjdzie gotowa fajka 50zł drożej, ale jest gotowa, podoba mi się i nie ma ryzyka że coś pójdzie nie tak w rękach nowicjusza podczas prac – wtedy pa pa fajeczko…

Kolejne pytanko dotyczy słoików do przechowywanie tytoniu: jakiej pojemności ma być taki do 50 a jaki do 100 gramów zielska? Dodam że mocno je w słoiku ubiję, żeby wilgoć nie uciekała szybko. Wtedy na 100 g chyba 250 ml wystarczy???

 

Na razie to tyle, już teraz dziękuję za odpowiedzi i za wyrozumiałość. Pozdrawiam!

Tags:

8 Responses to Kilka pytań od niezdecydowanego

 1. Grimar
  Grimar
  15 listopada 2013 at 20:01

  Cześć
  Jeśli to ma być Twoja pierwsza fajka, to lepiej kupić już gotowy produkt, na zabawę w obrabianie wrzośca (to twarde drewno!) przyjdzie jeszcze czas.

  50g wejdzie dobrze nabite w 160 ml, a 100g – prawem matematycznym – w dwukrotnie pojemniejszy słoik. A żeby Ci nie wysychało, to możesz uszczelnić słoik zwykłą taśmą klejącą (w zasadzie wystarczy raz okręcić, dla pewności możesz dwa razy). Nie ważne jak twardo/lekko będzie nabite, nic a nic wtedy nie wyschnie.

  • Grimar
   Grimar
   15 listopada 2013 at 20:02

   Acha, i jak kupujesz tytoń w formie „flake”, to zajmie on zapewne mniejszą pojemność słoika, niż tytoń w tradycyjnej formie wstążek.

 2. Zyrg
  zrg
  15 listopada 2013 at 20:13

  Ja kupuje ładne słoiczki na konfitury w sklepie typu GS. Dobre tylko troche mniej szczelne są też słoiczki na przyprawy z IKEA. 50 g wchodzi spokojnie w mały słoiczek po dżemie. Z fajką nie kombinuj – przejrzyj naszą giełdę za kilkadziesiąt złotych znajdziesz napewno coś fajnego dobrej klasy.

 3. Grimar
  Grimar
  15 listopada 2013 at 20:19
 4. Bartnik
  Bartnik
  15 listopada 2013 at 22:47

  Pamiętaj, że doktor ma polipa.

 5. DrogbaMK
  16 listopada 2013 at 13:48

  Co znaczy że ma polipa?

  A ja chyba zdecyduję się na to:http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Aldo-Morelli-Poliert-474/4387

  • Kamorek
   Piotr
   16 listopada 2013 at 14:14

   Cześć, jeśli chodzi o „polipa” to Bartnik ma na myśli końcówkę ustnika w kształcie Plip. Co do pierwszej fajki, to jak napisał Grimar a potem Zrg. Na naszej giełdzie zawsze coś fajnego upolujesz. Nie zapomnij zanabyć wyciory, niezbędnik etc. Polecam artykuł śp. Jalensa: http://www.fajka.net.pl/poradniki/fajka-w-praktyce/lista-pierwszych-zakupow/
   Jaki tytoń zamierzasz palić?

  • R.Woźniak
   16 listopada 2013 at 14:18

   Polip (P-Lip) To typ zgryzu (koniec ustnika) często nielubiany przez użytkowników fajek i równie często bardzo lubiany. Wygodny do trzymania ale dym leci na podniebienie a nie język (zaleta albo wada).
   Dr Plumb ładniejszy, mimo polipa i bycia bentem jest naprawdę ładny i to jego bym brał jeśli miałbym wybierać z tych dwóch „gotowych” fajeczek. Co do giełdy polecam, przejrzyj fajki zwłaszcza kolegów @Bartnika, @Boro i @KrzysT jak coś jeszcze zostało.
   P.S. Chcesz zrobić własną fajkę – poćwicz na zwykłym kawałku drewna (dąb, głóg, wiśnia) Jak wyjdzie cokolwiek możesz brać ten półprodukt co podałeś linka, miałem w ręku i zaświadczam, że nadaje się do palenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*