Przedstawmy się. Albo i nie.

21 lutego 2010
By

Zaznaczam, to tylko sugestia i prośba. Jeżeli ktoś chce zachować anonimowość lub uznaje kilka zdań o sobie za zaburzenie sfery prywatnej, to ma pełne prawo do pozostawienia własnego profilu w stanie pustki.

Przekonany jestem jednak, że wszystkim zarejestrowanym kolegom będzie miło, gdy będzie można o każdym z nas przeczytać kilka zdań, być może zobaczyć fotografię.

Tu pora na podkreślenie, że do podawanych adresów e-mail mają dostęp jedynie administratorzy najwyższej rangi, czyli – można by powiedzieć – admini przysięgli. Jeśli ktoś chciałby taki adres ujawnić, może to uczynić na końcu własnej biografii, proszę jednak nie wstawiać „małpki”, lecz zastępować ją np. tak zapisanym (at) lub (małpa). Kropki można zastąpić wpisem (dot) lub (kłopka). Taki zapis przeszkadza robotom skanującym strony internetowe w poszukiwaniu adresów do spamowania. Co prawda, wgląd do profili możliwy jest dopiero po zalogowaniu, ale strzeżonego…

Nie ma błędu w słowie (kłopka) – boty skanujące wykładają się na znakach narodowych, lepiej więc wpisać adres w postaci ja(małpa)mojadmena(kłopka)com. Jeśli ktoś będzie miał nieodpartą chęć napisania do nas, to sobie pozamienia nawiasowane wpisy na właściwe znaki. Może ta informacja pomoże niektórym pozbyć się części spamu z pocztowych skrzynek.

Jestem przeciwnikiem każdej unifikacji i wrogiem rozbudowanych formularzy rejestracyjnych. Nasz jest najprostszy z możliwych. Cała reszta to wolna wola użytkownika. Może jednak będzie łatwiej niektórym, jeśli wypunktuję, jak ja sam budowałem swój wpis do profilu…

1. Warto podać imię. Ja na przykład lubię, kiedy koledzy zwracają się do mnie po imieniu, a nie po nicku. Można także podać nazwisko.
2. Może wiek, miejsce zamieszkania? Może kilka słów o swoim zajęciu, pracy, zainteresowaniach?
3. Coś o fajkowym stażu i innych „przywarach” nikotynowych.
4. O ulubionych fajkach?
5. O ulubionych tytoniach?
6. I co tam jeszcze komu w duszy gra…

Kto lubi komunikatory może podać swoje id w GG, Skype i innych…  W polu o stronie internetowej można wpisać zarówno stronę własną, stronę ulubioną czy profil w serwisie społecznościowym.

Bawmy się wszyscy jak najlepiej, bądźmy otwarci na kontakt a nawet wirtualne przyjaźnie, ale zachowujmy zdrowy rozsądek. Internet może okazać się świnią.

Tags:

40 Responses to Przedstawmy się. Albo i nie.

 1. MASERATI
  MASERATI
  21 lutego 2010 at 16:34

  Witam na imię mam Grzegorz lat 20 mój staż fajkowy można określić na początkujący na razie posiadam tylko 2 fajki ze względów finansowych…
  Pierwsza fajka to BARY zakupiłem ja gdy dawno dawno temu bylem na koloniach na Słowacji a 2 to BRÓG 49.
  Po za paleniem interesuje mnie tag ze muzyka i sprzęt audiofilski.

 2. 21 lutego 2010 at 17:33

  Także witamy :)

 3. MASERATI
  MASERATI
  21 lutego 2010 at 17:52

  Jakoś mało nas napisało coś:P

 4. 21 lutego 2010 at 18:04

  Skorzystaj, proszę z linku „Twój Profil” na górnej, czarnej belce nawigacyjnej. I zapisz w „Biografii” te kilka słów, które napisałeś w komentarzu powyżej. Profile kolegów można oglądać, klikając w link w „Widżecie tylko dla zalogowanych” na dole lewego marginesu.

  • MASERATI
   MASERATI
   21 lutego 2010 at 18:15

   Wykonałem jak prosiłeś z małą wzmianką:)

 5. 21 lutego 2010 at 18:22

  Witam więc raz jeszcze w gronie moich wirtualnych przyjaciół.

  • MASERATI
   MASERATI
   21 lutego 2010 at 18:34

   widzę że lubisz fotografie niedawno zakupiłem sobie nikona p90 chodź troszkę nim się rozczarowałem ponieważ robiąc nim zdjęcia w pomieszczeniach ma za dużo szumów i będę zmuszony zakupić lustrzankę.

 6. 21 lutego 2010 at 18:52

  W moim profilu są wskazówki, jak się ze mną skontaktować – jeśli będę umiał, postaram się pomóc także w sprawach pozafajkowych, choć bedą to zapewne tylko linki do stron, które warto poczytać.

 7. Kuma
  Kuma
  23 lutego 2010 at 13:03

  Ano witam i ja…
  Jalensie… jestem pełen podziwu za Twoje zaangazowanie w tworzenie tego portalu. A przede wszystkim za pasję jaka bije od Ciebie i zaraża wszystkich po kolei :)
  Trzymam kciuki, czytam – w miarę możliwości będe się udzielał. Choć moje małe wiadomości w tym zakresie są lekką przeszkodą.
  Jednak mogę zaofiarowac swoją pomoc przy tworzeniu grafik (banerków, buttonów, i innych pierdółek na stronę)

  pozdro

 8. 23 lutego 2010 at 13:22

  Dziękuję Kuma, jeśli myślisz, że ja nie mam pomysłu na Ciebie, to się grubo mylisz. Potrzebne są obrazki do każdej kategorii – wg opisu oraz zawartości. Najlepiej gify, 150x150px. Paleta 64 kolory.

 9. Kuma
  Kuma
  23 lutego 2010 at 14:15

  jaki mam czas? :)

  • 23 lutego 2010 at 14:18

   Jak zawsze – nie masz czasu. Przecież też pracujesz w reklamie, wiec dobrze o tym wiesz.

 10. Smoker
  16 kwietnia 2010 at 01:29

  Palę fajkę od 25 lat. Mam ich całkiem „smakowitą” kolekcję – z przewagą polskich wrzoścówek. Lubię ćmić orlika, balkana i wiele innych mieszanek.
  Podoba mi się ten portal, palę więc jestem, można by rzec parafrazując filozofa. Ale niech tam.
  Jestem pełen uznania dla waszych – fajczarskich dokonań tutaj. Ładnie.
  Gratulacje.

 11. Janusz
  Jemioleksenior
  20 kwietnia 2010 at 13:23

  Czołem…Od 25 lat nie paliłem !!! Wczesniej dymiłem „sporty” pamiętacie ?? na końcu fajeczka i ……teraz fajeczka z pieskiem w lesie ma rowerku…..mam dopiero 50 lat….i szukałem takiego forum do pogaduchy

  • Alan
   Alan
   20 kwietnia 2010 at 15:28

   Witaj. Właściwe forum znadziesz TUTAJ, ale jak najbardziej zachęcam do dzielenia się przeżyciami również i na tym portalu :)

 12. Cyntel
  Cyntel
  17 sierpnia 2010 at 17:57

  To może ja wrzucę na przywitanie to co mam w profilu ;)

  Obecnie studiuję filozofię na Uniwersytecie Szczecińskim. Pochodzę z niewielkiego miasteczka w Zachodniopomorskiem, z Połczyna Zdroju.
  Fajka interesowała mnie od zawsze, jednak dopiero kilka miesięcy temu, dzięki pewnemu panu z innego forum o pobliskiej tematyce odwiedziłem forum fajki polskiej i wpadłem ;)
  Na razie uczę się sztuki palenia i przyznam się nieskormnie, że robię postępy.
  Poza fajką interesuję się od kiedy sięgnę pamiecią surwiwalem (lubię leśne wyprawy niekoniecznie surwiwalowe).
  Poprzez moje zamiłowanie do lasu miałem takze epizod z ASG – głównie taktyka leśna, choć zaczynaliśmy z CQB na starej parowozowni. Nestety moja drużyna się rozpadła i zaprzestałem tej „zabawy”.
  W dawnych latach gimnazjum grałem w szkolnej drużynie siatkarskiej, bez większych sukcesów ;) Natomiast jeden z większych moich sukcesów to brązowy medal zdobyty w pstrykaniu kapslami po torze namalowanym kredą na jezdni jakieś 4 lata temu we Włoszech (ahh… młuciło się w to za dzieciaka z kumplami całymi dniami :) ).
  Moje gusta muzyczne są bardzo szerokie. Nie trawię tylko diskopolo, techni i hiphopu. Skłąniam się jednak w dużym stopniu ku muzyce metalowej w wykonaniu starych klasyków typu Iron Maiden czy Black sabbath i całej tej elicie. Bardzo lubię także SKA, Punkrock, Jazz i Blues – jak widać nie ograniczam się ;)
  Z muzycznych przygód to – gram na gitarze basowej i klasycznej.
  Bliżej fajki jest moje zainteresowanie sprzed ok 4 – 5 lat. Chodzi o zapalniczki Zippo. Nie mam pokaźnej kolekcji, ale bardzo je lubię.
  W zeszłym roku liznąłem trochę lockpickingu, ale nie rozwijam się w tym tak prężnie jak z zippo czy fajczarstwie ;)

  Z wierzchu to tyle, pozdrawiam
  Bartek

  • jalens
   17 sierpnia 2010 at 18:02

   Witaj Bartku i czuje się tutaj jak najlepiej. Fajnie, że wpadłeś.

  • 18 sierpnia 2010 at 08:36

   Hej Bartku,
   Serdecznie witamy na fajkanecie. Nie bardzo jesteśmy forum, ale dyskusyjnie jak najbardziej :)
   Filozof ślusarz – to brzmi dumnie ;)

   Pozdrawiam i życzę miłej lektury

   Mikołaj

 13. Przemek81
  7 listopada 2010 at 16:33

  Witam Wszystkich

  Mam na Imię Przemek lat 29( prawie 30).
  Syn Andrzeja i Lucyny.
  Żonaty
  Zamieszkały pod Wrocławiem.
  Pracujący ( na 2 zmiany )
  Hobby: historia,fajki, żona,(kolejność przypadkowa )
  Nie lubię: Pośpiechu,głupoty i mrozu.

  Pozdrawiam
  Przemek

 14. bogdan
  7 listopada 2010 at 21:05

  Witam całą Ekipę.

  Zarejestrowałem się a nic nie napisałem o sobie. Sorki:)

  Mam na imię Bogdan, a latek nabiło mi 56. Żona Urszula, córka Olga i pies bokser Pikap.
  Fotograf amator od lat 20, trochę sportu. Z wykształcenia elektronik, ale w zawodzie nie pracuję.
  Papierochy kopcę od ponad 30 lat. Do fajki przymierzałem się kilka razy, ale były to epizody. Dopiero teraz udało mi się rzucić pety a fajka zagościła na stałe. Od trzech miesięcy bez papierosów. Tak naprawdę, to pomógł mi ten Portal.

  Pozdrawiem,
  Bogdan.

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   12 stycznia 2013 at 22:00

   No fajkocholizm to nałóg. Pozdrawiamy

   • Piotr M. Głęboki
    Piotr M. Głęboki
    12 stycznia 2013 at 22:01

    Pzrepraszam byk fajkoholizm

 15. Grimar
  Grimar
  13 stycznia 2013 at 10:41

  Witam
  Nazywam się Krzysiek, mieszkam w Krakowie, jestem absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim (jednak – jak się domyślacie – w zawodzie nie pracuję). Interesuję się obecnie głównie filozofią społeczną (np. Foucault, Horkheimer) oraz filozofią nauki, ale oczywiście nie tylko.

  Moją pasją jest ponadto komponowanie muzyki. Komponuje, pisze teksty i nagrywam, z czego wychodzi coś na kształt psychodelicznego hip-hopu, czy też innego dziwadła posypanego szczyptą filozofii. Jeśli ktoś chce, to może sprawdzić http://www.youtube.com/user/SifuMuzyka

  Fajkę palę od kilku miesięcy zaledwie, mam parę fajek wrzoścowych po ojcu, próbowałem różnych tytoni, ale na razie moim numerem jeden jest SG Skiff Mixture.

  Jeśli jest ktoś z Krakowa i miałby ochotę na fajczarską sesję to zapraszam.

  Pozdrawiam!

 16. Scorpio
  Scorpio
  30 kwietnia 2013 at 20:38

  Dzień dobry :)

  Mam na imię Bartek i piszę do Was z Lublina. W tym roku strzeli mi 38 lat…

  Moją pasją od dzieciństwa są gady, płazy, pajęczaki i im podobne stwory. Pięć lat temu udało mi się spełnić swoje największe marzenie – stworzyć pierwsze w kraju schronisko dla zwierząt egzotycznych, ośrodek edukacyjny i centrum rehabilitacji gadów, gdzie pracuję obecnie jako kierownik. Mam niewątpliwą przyjemność łączyć pasję z pracą, czego każdemu życzę. Udzielam się także w organizacji non – profit, która promuje odpowiedzialną terrarystykę, edukuje dzieciaki, walczy z gatunkami inwazyjnymi oraz ludzką głupotą itd. Całości dopełnia zamiłowanie do fotografii przyrodniczej.

  Równorzędną pasją (nie pokuszę się o ich wartościowanie) jest fajka. Zaczęło się to kilkanaście lat temu i trwa z przerwami do dziś. Potrwa pewnie do końca życia.

  W kolekcji około 40 fajek – palę niemal we wszystkich. Głównie wrzośce, choć czasem i w urzędowskiej gliniance lubię zapalić.

  Jako papierosiarz – nałogowiec (wciąż walczący z nałogiem, nawet z okresowymi sukcesami) lubię tytonie mocne i syte. Modny ostatnio Timm No Name jest dla mnie ciepłym powietrzem. Wolę Nightcapa albo Dark Plug.

  No i wciąż szukam swego tytoniowego graala – tytoniu mocnego, o gęstym kremowym dymie, wytrawnego bądź aromatyzowanego nieprzesadnie, którego room note nie spowoduje wiecznego wygnania…

  Mam nadzieję, że Zacnego Grona nie zanudziłem ;)

  Teraz już dobry wieczór :)

  • KrzysT
   KrzysT
   30 kwietnia 2013 at 20:44

   Cześć Scorpio. Masz bardzo ciekawe hobby (pracę?). Nietuzinkowe profesje są tu mile widziane ;)
   Czuj się u nas dobrze i pisz jak najwięcej!

  • Julian
   1 maja 2013 at 09:36

   Zainteresowania w moim guście, słowo daję. A co do tytoniu – spróbuj jeszcze Cornell&Diehl Epiphany.

   • KrzysT
    KrzysT
    1 maja 2013 at 09:41

    Nawet miałem w poprzednim komentarzu napisać, ze pozycja Juliana jako człowieka posiadającego najbardziej oryginalną specjalizację na Fajkanecie jest zagrożona ;) ale uznałem, że może byś nie chciał ;)

   • Scorpio
    Scorpio
    1 maja 2013 at 12:14

    O, dziękuję! Z tym tytoniem nie miałem jeszcze przyjemności. Wędruje na moją listę zakupów :)

 17. Le Satyre
  14 listopada 2013 at 20:53

  Witam,
  na imię mam Kajetan i mimo, że rok temu stuknęła mi trzydziestka, dalej niektórzy zwracają się do mnie per „Kajtek” lub (o zgrozo) Panie Kajtku.

  Z wyuczonego zawodu anglisty zrezygnowałem jakiś czas temu i po przygodach na kolei, trafiłem do korporacji. W wolnym czasie czytam, fotografuję, słucham muzyki i opiekuję się swoimi rybkami i gadem znanym jako Simurgh, czyli wężem zbożowym. I nie przestaję marzyć o kameleonie.

  Fajką zainteresowałem się za sprawą… Tolkiena. Początki były standardowe. Najpierw odkryłem, że wrzosiec jest lepszy od gruszy, a teraz odkrywam ilu jeszcze smaków nie poznałem. W każdym razie świeżak ze mnie zupełny, ale mam nadzieję z czasem to zmienić.

  Podobnie jak zawody, zmieniałem również adresy i aktualnie mieszkam we Wrocławiu, chociaż bliższe mi Podkarpacie.

  • Zyrg
   zrg
   14 listopada 2013 at 21:00

   Powitać rówieśnika! Czuj się dobrze!

   • Le Satyre
    14 listopada 2013 at 21:23

    Dziękuję za dobre słowo. Póki co czuję się trochę skrępowany widząc ile jeszcze nie wiem :) Ale pocieszające jest to, że dzięki temu portalowi jest kilka kierunków które chciałbym „zbadać”.

    • pigpen
     pigpen
     14 listopada 2013 at 22:05

     Cześć Le Satyre. Ja rok temu też się na fajkanecie przedstawiłem, a po tymże roku wykonałem tak ogromny krok do przodu o jakim nawet nie śniłem. No i kroków nadal jest co niemiara. Nasz portal to nieograniczone źródło wiedzy. No i świetnych ludzi można poznać…
     A Kolega z podkarpacia? tym bardziej miło powitać.

     ps. ja kolejny rówieśnik

    • Zyrg
     zrg
     15 listopada 2013 at 10:25

     Rok temu byłem w tym samym miejscu. Dasz radę ogarnąć, tylko licz się z tym, że przepadłeś dla świata :) Powodzenia w eksploracji wiedzy i poszukiwania swej drogi pod górę!

  • Alan
   14 listopada 2013 at 22:17

   Czasem się spotykamy w małe kilka osób we Wrocławiu, więc jeśli miałbys ochotę, to będziemy informować :)

 18. Bartnik
  Bartnik
  14 listopada 2013 at 22:19

  Witaj Le Satyre.
  Widzę,że ciągle nam się powiększa grupa fajkanetowiczów we Wrocławiu.

 19. Kot Schrodingera
  Kot Schrodingera
  18 stycznia 2014 at 18:43

  Witam,

  Po kilku latach lektury nadeszła ta wiekopomna chwila, znaczy mój fajkanetowy coming out:

  Imię: Marek
  Wiek: rocznik 1977
  Miasto: Wrocław
  Fajka: od prawie 20 lat, częściowo użytkowy zbiór stu kilkudziesięciu palidełek, z wkrętem na leciwe „brytyjki” z przełomu XIX-XX w.
  Praca: przez wiele lat „pracownik innych prac” (to akurat ukradzione Marcinowi Świetlickiemu) od kilku lat korpo.

  W tzw. wolnym czasie kompulsywnie uprawiane czytelnictwo, perypatetyka, dobra kuchnia, w tle testowanie produktów browarów oraz kolorowych syfiatych wódek produkowanych w Szkocji.

  • KrzysT
   KrzysT
   19 stycznia 2014 at 10:46

   Ale w sensie filozoficznym, czy chodzonym? ;)
   Witaj na Fajkanecie.

   • Kot Schrodingera
    Kot Schrodingera
    22 stycznia 2014 at 00:11

    Wyłącznie jako przechadzający się, nie jestem arystotelikiem ;D

 20. joah12345
  joah12345
  27 lutego 2014 at 10:01

  Cześć, mam na imię Dawid, chce zacząć palić fajkę i trafiłem na to forum, cała masa cennych informacji i odpowiedzi na pytania skłoniła mnie do rejestracji.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*