Początki z fajką a przyszłość tytoniu

15 kwietnia 2017
By

Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami i użytkowniczkami tego zacnego kącika.

Chylę czółko:)

Chcę spróbować przygody z fajką, zacząłem zbierać niezbędne informacje o fajkach i tytoniach. Co mi się jednak rzuciło w oczy to ilość dostępnych tytoni na naszym rynku. Większość internetowych sklepów ma ubogą ofertę jeśli chodzi o tytonie fajkowe i raczej nie zapowiada się aby się to zmieniło na lepsze.

Zastanawiam się więc nad tym, czy jest sens zaczynać przygodę z fajką w tym momencie, gdzie z każdej strony ogranicza się dostęp do tytoni? Czy nie będzie tak, że za rok będą dostępne 3 rodzaje tytoniu (siano dziadka Władka, perfumowane siano dziadka Władka oraz drogi tytoń tylko dla VIPów)??

Oczywiście moja wiedza w tym temacie jest bardzo uboga, dlatego postanowiłem zapytać grono które siedzi w tym dłużej i ma większą wiedzę .

Pozdrawiam serdecznie

16 Responses to Początki z fajką a przyszłość tytoniu

 1. Andrzej K.
  15 kwietnia 2017 at 21:39

  Obawiam się, że na lepsze okoliczności to już się nie zapowiada…

 2. frm
  15 kwietnia 2017 at 22:21

  Jeśli jesteś palaczem papierosów to jak najbardziej , nawet w dzisiejszych , trudnych czasach warto spróbować z fajką. Jeśli nie jesteś nałogowcem to w ogóle i nigdy nie warto .

 3. Goral1001
  16 kwietnia 2017 at 00:48

  Kiedyś byłem nałogowcem papierosów. Na szczęście udało mi się to rzucić. Teraz palę czasem przy piwku, raz na miesiąc, czasem rzadziej. Ostatnio w pracy poczułem od kogoś jakiś fajny zapach tytoniu i to mnie tu przywiodło:)

 4. frm
  16 kwietnia 2017 at 12:35

  Jeśli ciągnie Cię do palenia to …..nie moja sprawa .
  Jeśli szukasz lekkich , aromatycznych tytoni to z dostępnych na rynku niezłe są Mac Bareny . Mają też w ofercie czystą virginię . Amphory są nieco mocniejsze i …kontrowersyjne . Jedni je palą inni mają w pogardzie . Sprawa gustu .
  Tytoni wyższej klasy, jak zauważyłeś, brak i nie wiadomo czy i kiedy wrócą na rynek .

 5. DrogbaMK
  16 kwietnia 2017 at 14:13

  Z tego co pamiętam, w sklepie krolestwotytoniu.pl była notka, że sprowadzają na życzenie klienta dowolny asortyment tytoniowy. Na paczkę trza y pewnie dłuuugo czekać, ale możesz sobie zamówić tytonie jakie tylko chcesz.

  • KrzysT
   KrzysT
   17 kwietnia 2017 at 08:35

   Nie chciałbym wyjść na malkontenta, więc napiszę, że wydaje mi się, że ten napis pochodzi z lepszych czasów. Bo realnie sklep (jakikolwiek) jest skazany na dystrybutorów – i to oni decydują, co będzie w kraju dostępne i zwiększają (lub zmniejszają) ofertę w zależności od potrzeb (czytaj: opłacalności). O ile pamiętam, to królestwotytoniu nie jest podpięte pod żadnego dystrybutora – a nawet jeśli by było, to tego typu prośby mogłoby spełniać tylko w odniesieniu do konkretnego asortymentu (czyli np. proszenie o GH lub Dunhilla, których dysrybutorem jest Fajkowo nie miałoby sensu). Innej możliwości sobie nie bardzo wyobrażam, bo jak niby mieliby ściągać towar – z zagranicy? Samodzielnie płacąc horendalną kasę za akcyzę (a tam nie da się zapłacić za jedną puszkę…).
   A co robią w tej chwili dystrybutorzy, to widać po trafikach. I nie da się już tego wyjaśnić corocznymi kombinacjami z akcyzą, bo mamy kwiecień.

   Realnie – Goral, nie-nałogowiec może mieć z fajki frajdę. Ale moment na zaczynanie jest taki, że musisz przyjąć, że najbliższe sensowne trafiki, w których masz wybór są w Niemczech albo w Czechach (a i to może się w przewidywalnej przyszłości skończyć, biorąc pod uwagę trendy). Tak więc, o ile nie posmakuje ci Amphora, która pewnie najdłużej się utrzyma, rozwój masz utrudniony.

   …a teraz chętnie dam się wypowiedzieć tym, którzy jak mówiłem po ogłoszeniu planów ustawy, że z naszego rynku nie będzie co zbierać krzyczeli, żem pesymista, czmul i żłób, a Polak sobie zawsze poradzi :>

 6. Marek24
  17 kwietnia 2017 at 10:48

  Jest kilka przyjemności w życiu mężczyzny, fajka należy do jednej z nich. Bez względu na zakazy tytoń i alkohol będą produkowane i sprzedawane. Przykłady prohibicji tak za granicą jak i w Polsce oraz jej skutki znamy z historii. Musisz sam siebie zapytać czy to lubisz i czy Cię na to stać, bo to że będzie coraz drożej nie ma wątpliwości.

 7. Puffalo Bill
  17 kwietnia 2017 at 12:15

  Fajkowo oferuje w tej chwili 57 różnych tytoni. Myślę,że powinno Ci to zupełnie na początek wystarczyć.

 8. Grimar
  Grimar
  18 kwietnia 2017 at 13:07

  Jak nie palisz, to nie zaczynaj, bo i po co? A ten rynek i tak się zwija.

 9. Goral1001
  18 kwietnia 2017 at 13:57

  Dzięki za odpowiedzi. Chyba faktycznie na razie poczekam z tym paleniem i zobaczę co się będzie działo z rynkiem i czy mi ta ochota nie przejdzie za miesiąc;)

 10. grabarz
  20 kwietnia 2017 at 19:29

  Jak masz na coś ochotę to to rób, szczególnie wtedy kiedy zidiociałe lewaki próbują Ci tego zabronić :)

  • Puffalo Bill
   21 kwietnia 2017 at 14:04

   Jak ci „grabarzu” poszły egzaminy gimnazjalne?

   • P_iter
    P_iter
    21 kwietnia 2017 at 16:46

    Hahaha. Obśmiałem się jak norka…

 11. Alojzy
  25 kwietnia 2017 at 20:06

  Byłem kilka dni temu w najbardziej znanej trafice w Poznaniu – jeśli chodzi o wybór tytoni fajkowych, to widok jak za komuny (Amphora, Alsbo i coś tam jeszcze). Jak rozumiem, to nie jedyna trafika, gdzie tak to wygląda.
  Czy można mieć uzasadnioną nadzieję, że sytuacja jest przejściowa i w dystrybucji pojawi się jednak szerszy asortyment? Jaki jest powód takiego stanu rzeczy?

 12. grabarz
  26 kwietnia 2017 at 16:19

  Drogi POOFalo Billu, w moich czasach nie było gimnazjów. Masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?

 13. Antemos
  Antemos
  27 kwietnia 2017 at 12:20

  Sugeruję przenieść sprzeczki poza Portal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*