Firma bewlay

12 sierpnia 2011
By

Witam,

Przeczytałem o wyżej wymienionej firmie informacje z kilku źródeł, ale do tej pory znalazłem tylko ogólniki. Chciałbym bowiem wydatować pewien egzemplarz.

Fajka to mały bulldog z siodełkowym ustnikiem, bezfiltrowa. Na ustniku znajduje się B w kształcie pokazanym jako ostatni na pipephil.eu. Na ustniku jest napisane jeszcze chyba „DIAMOND”, ciężko odczytać, pod spodem natomiast znajdują się dwie cyfry, druga to prawdopodobnie „0”, przypuszczam, że odnoszą się do shape’u albo ustnika. Na szyjce główki wybite są sygnatury „BEWLAY”, pod spodem „DE LUXE” i jeszcze pod spodem „LONDON ENGLAND”. Na przeciwległej ściance szyjki (bo to bulldog :) ) wybite 122, pewnie shape.

Proszę o pomoc jakiegoś fachowca znającego się na datowaniu. :)

Pozdrawiam,

Boro

Tags:

2 Responses to Firma bewlay

  1. Boro
    Boro
    12 sierpnia 2011 at 09:31

    Coby było widoczne. :)

  2. Jacek A. Rochacki
    7 marca 2014 at 22:52

    Co jakiś czas pojawiają się wyrazy zainteresowania marką Bewlay. Pipedia nie mówi o niej wiele:
    http://www.pipedia.org/wiki/Bewlay

    “Bewlay House was a chain of English pipe stores whose pipes were made by Barling, Charatan, and Loewe, so the English considered the Bewlay pipes a quality pipe in its own right. The English brand of Bewlay & Co. Ltd. (formerly Salmon & Gluckstein Ltd.), was in business from the early 20th century until the 1950’s. The brand ended up being sold and taken over by Imperial Tobacco Co. The shop chain closed in the 1980’s but there seems to be one shop still in business on Carr Lane in the city of Hull.”

    W 1969 roku pozyskałem w Kopenhadze dwa folderki Bewlay’a. Jeden, mówiący o fajkach, datuje powstanie Domu Bewlay w Londynie na rok 1780. Drugi, także wskazujący powstanie Bewlay’a na rok 1780 – prezentuje ofertę tytoni fajkowych i podaje krótką historię Bewlay’a.

    Zastanawiające jest datowanie podane w Pipedii w porównaniu do datowania wykazanego na obu leafletach.

    
Niewiele o Bewlay mówi znakomity zbiór danych – oznakowań “pipephil” http://www.pipephil.eu/logos/en/logo-b4.html#bewlay
    Nie znalazłem informacji na temat Bewlay na znakomitych Pipepages. W grudniu 2011 skontaktowałem się z Chris’em Keene, który odpowiedział mi jak cytuję poniżej:

    “…Unfortunately, I am not currently adding any new images. It’s been almost a year since I’ve added anything as my last computer crashed, along with my web-building software. Between the necessity to acquire new software and new demands in my work, I find that I need to let the site sit “as is” for the indefinite future…”
    Biorąc powyższe pod uwagę cieszę się, iż na znakomitym blogu „Reborn Pipes jego Twórca, Steve Laug zamieścił skany obu leafletów. Zapraszamy Osoby zainteresowane marką Bewlay. Jest to uzupełnianie „białych plam” tak na znakomitych stronach Pipepages jak i w szerzej rozumianej „cyberprzestrzeni fajkowej”.
    http://rebornpipes.wordpress.com/2014/03/07/house-of-bewlay-pipes-tobacco-leaflets/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*