Dunhill – prośba o określenie daty produkcji

26 lutego 2014
By
Witam.
Dotarł dzisiaj do mnie DUNHILL i chciałbym aby ktoś z szanownych kolegów pomógł mi w datowaniu tej fajeczki i udzielił ogólnych informacji.
Napisy na fajce: 56+2 DUNHILL SHELL MADE IN ENGLAND 15 4S(4 W KOLE)
Z tego co wyczytałem na forum to chyba 1975r.
Pozdrawiam

Tags:

13 Responses to Dunhill – prośba o określenie daty produkcji

 1. JerzyW
  26 lutego 2014 at 12:56

  witam.

  Ponizej link to systemu datujacego fajki Dunhilla. Wg. mojej wiedzy dobrze rozkodowales date produkcji. Ale poczekaj na opinie Jacka A. Rochackiego. Nikt nie wie o Dunhillach tyle co on.

  http://pipedia.org/wiki/A_Dunhill_Pipe_Dating_Guide

  • peterwf
   26 lutego 2014 at 13:18

   Chyba Jar już mi odpowiedzieł na bliźniaczym forum;)

 2. Jacek A. Rochacki
  26 lutego 2014 at 13:46

  – tak, odpowiedziałem wyczerpująco dwoma już wpisami na FMS. Ale: Panie Jurku, znam takich którzy wiedzą więcej, choć niestety nie żyje już John Loring; ja sam im więcej wiem (a ciągle się uczę) tym bardziej jestem świadom znikomości mej wiedzy. Obecnie na miłe zaproszenie p. Steve Laug zaczynam u niego pisać
  „Some remarks on dealing with cracks and splits in briar pipes”
  http://rebornpipes.wordpress.com/2014/02/24/some-remarks-on-dealing-with-cracks-and-splits-in-briar-pipes-by-jacek-a-rochacki-bydgoszcz-pl-2014/

  a prywatnie mam cichą nadzieję iż z p. Laug powróci się do tematu od dawna mnie nurtującego a mianowicie: co też się działo z fajkami wyprodukowanym przez czy na zlecenie Dunhilla które nie „wytrzymały” ostatniej selekcji i nie zostały oznakowane jako Dunhille. Poruszałem ten tmat jeszcze ze Ś.P. Johnem Loringiem, niestey , odszedł On za wcześnie.

 3. JerzyW
  26 lutego 2014 at 14:23

  Witam.

  Jesli Pana wiedza na temat Dunhilli jest znikoma to nikt z tego portalu niema prawa wogole uzywac slowa Dunhill w odniesieniu do fajek. Dyskusja na podobny temat, tzn co sie dzialo z fajkami ktore nie byly oznakowane jako Dunhille na ostatnim etapie produkcji, jest na jednym z amerykanskich forow fajkowych.

  • Jacek A. Rochacki
   26 lutego 2014 at 14:50

   – a zatem był bym wdzięczny za podrzucenie mi linku do tej dyskusji, np. na mój adres email. Ciekawe, kto bierze udział w tej rozmowie. Dziękuję !

   • hilson
    26 lutego 2014 at 19:54

    Witam,
    uprzejmie proszę także publicznie.
    Dziękuję.
    Pzdr.

    • JerzyW
     26 lutego 2014 at 20:52

     Zdaje sie, ze zupelnie nieswiadomie zrobilem „smaka” na jakies rewelacje. Niestety konkluzje z owego watku, ktory o ile pamietam byl na forum brothersofbriar.com, byly takie, ze fajki Dunhilla, ktore nie przeszly kontroli jakosci, byly sprzedawane jako Parker lub Hardcastle, zaleznie od okresu produkcji. Jest to, wydaje sie, kwestia mocno dyskusyjna i nie odpowiada prawdzie.

     • Jacek A. Rochacki
      26 lutego 2014 at 20:59

      Przytoczona konkluzja jest, mówiąc najdelikatniej, mocno dyskusyjna. Nadal interesuje mnie, kto się tam wypowiadał, przez lata jakoś zapoznałem się z gronem Wiele Wiedzących na temat Dunhilli.

      • JerzyW
       26 lutego 2014 at 21:03

       Jak tylko dokopie sie do tego watku, a szukam go juz jakis czas, to zalinkuje go chetnie. Z tego co pamietam, a zwrocilbym na to uwage, zaden z powszechnie znanych specjalistow od Dunhilla nie wypowiadal sie w tej dyskusji. Mam na mysli przede wszytskim R.D Field’a

       • Jacek A. Rochacki
        26 lutego 2014 at 21:21

        Sprawa zaczyna mnie intrygować, choćby z racji zobaczenia, czy ktoś z lat dawnych bywa jeszcze aktywny; wskoczylem więc na portal Brothers of Briar gdzie jestem od dawna zalogowany a kiedyś bylem bardzo aktywny, i w tamtejszą wyszukiwarke wpisałem frazę „Dunhill seconds”. „Wyskoczyły” cztery strony wyników z podobnymi tytułami wątków , przejrzalem kilkanascie pomijając te na temat tytoni, (szybko czytam) ale nigdzie nie było nic na temat sygnalizowany przez Pana Jerzego. Pewno źle sformułowałem zapytanie, tak czy inaczej sprawa interesuje mnie coraz bardziej.

 4. Damien
  Damien
  27 lutego 2014 at 09:28

  To chyba ten dunhill z allegro z którym było oferowanych więcej fajek np charatan?
  Jeśli tak to jak określiłbyś ich stan? Nie chodzi mi stan teraz ale czy po delikatnej renowacji będą wyglądały przyzwoicie?

  • peterwf
   27 lutego 2014 at 14:05

   Tego dunhilla kupiłem razem z petersonem na tablicy.pl.
   Cena była fajna więc się dogadałem ze sprzedającym;)

 5. JerzyW
  27 lutego 2014 at 14:32

  Witam i odrazu przepraszam za wprowadzanie w blad. Owy watek jaki mailem na mysli piszac swoj post wczoraj jest na portalu http://www.puff.com.

  ponizej link do dyskusji na temat „secondow” Dunhilla

  http://www.puff.com/forums/vb/general-pipe-forum/106426-dunhill-made-pipes.html

  pozdrawiam

  JerzyW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*