Okiem JARa: Dr Plumb

13 stycznia 2011
By

W fajkowym świecie egzystuje conajmniej kilku doktorów. Dr Plumb to fajki wykonywane na zlecenie GBD. O tej fajce Pan Jacek pisze:

Niestety trudno to zadatowac dokladnie, ale nawet po przejeciu GBD przez koncern Cadogan powstawaly tez fajki smaczne i dobre uzytkowo. Sam znalem blisko kilka znakomitych uzytkowo fajek Dr Plumb. I moze i ta jest dobra uzytkowo ? Mysle ze warto poprosic sprzedajacego o podanie wymiarow i ew zdjecia sygnatur, jesli bierzemy pod uwage wydatek prawie 100 PLN

Link do aukcji kup teraz. Cena z wysyłką ok. 100zł.

Uwaga!
Przedstawiane w tej serii artykułów fajki z reguły wymagają podjęcia zabiegów przywracających im pierwotne funkcje użytkowe. Całe ryzyko związane z zakupem fajki ponosi kupujący, a rokowanie na podstawie opisu i zdjęć, pomimo olbrzymiej wiedzy i intuicji Pan Jacka, nie daje 100% gwarancji, że nabyta fajka będzie spełniała pokładane w niej nadzieje.

Tags:

10 Responses to Okiem JARa: Dr Plumb

 1. yopas
  13 stycznia 2011 at 10:00

  Czy jest na sali doktor?

  • Rheged
   13 stycznia 2011 at 10:05

   Doktor filozofii?
   To nie ma ;)

 2. Julian
  Julian
  22 lipca 2011 at 09:28

  Na marginesie, określenie second chyba nie pasuje do marki Dr Plumb. To była o ile wiadomo tańsza linia wprpwadzona na zamówienie francuskiego GBD, które chciało tam mieć coś w tej cenie. Mam jedną po dziadku, bardzo fajna fajka.

  • jsg
   22 lipca 2011 at 09:36

   A nie przypadkiem firma córka? Kapitał GBD pompowany do jednej z francuskich wytwórni, a fajki kierowane na rynek francuski i kanadyjski?

   • yopas
    22 lipca 2011 at 10:43

    Znaczy, mam ten „second” napisać: „second”?

    • jsg
     22 lipca 2011 at 11:15

     second to „drugi sort” a tu nie ma mowy o drugim sorcie, chocć jakość jest niższa to jest całkowicie odmienna linia produkcyjna… Ten sam problem mamy w przypadku Danhilowości Hardcastle…

     • yopas
      22 lipca 2011 at 11:36

      Poprawiłem. Choć cały czas mam wrażenie, że wzięcie słowa „second” w cudzysłów spokojnie by wystarczyło by oddać sens, o jaki chodzi. Co rozważałem wraz z Panem Jackiem A.R. w odniesieniu do marki Savory’s Argyll i jej ewentualnych koneksji z Dunhillem.

 3. Obzon
  Obzon
  20 sierpnia 2012 at 18:16

  Czy wie ktos co sie stalo z ta marka? Kiedy firma przestala wypuszczac fajki na rynek? Mam jednego Dr Plumba model Quenn. Calkiem fajna fajeczka. Niestety nic o niej niewiem. W jakich latach mozna ja umiescic. Bede wdzieczny za jakas podpowiedz.

 4. Obzon
  Obzon
  21 sierpnia 2012 at 14:44

  Dzieki za linki. Te teksty z fajkanetu i z pipephila znam. Nowoscia jest natomiast tekst z pipedii. Widzialem na ebayu ze mozna kupic nowe fajki dr plumb i to w podejrzanie niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*