Solani – Aged Burley Flake (video recenzja)

15 września 2018
By

Zapraszam do obejrzenia kolejnej pogadanki na kanale „Pyk Puff”, tym razem gości u mnie czysty burley – Solani Aged Burley Flake.

Serdecznie zapraszam!

Tags: , , , ,

4 Responses to Solani – Aged Burley Flake (video recenzja)

 1. P_iter
  P_iter
  17 września 2018 at 13:52

  Tak „zareklamowałeś” ten tytoń, że nawet kijem go nie dotknę. Dobra robota.

 2. cortezza
  cortezza
  17 września 2018 at 17:02

  W mojej opinii bardzo szlachetny tytoń. Palony w wilgotnym snopku ma torfowo-skórzany smak, obły i łagodny, palony spokojnie nie gryzie i nie sika, pachnie rasowo i z puszki, i w dymie. Podobny do MB Navy Flake i Old Dark Fired albo do Peterson Perfect Plug. Znakomite dzieło od Solani. Czy jest smutny? Jest jesienny. Pasuje do starych single maltów (bez lodu, z kilkoma kroplami wody) jak ulał. Rarytas. Dzięki za film – i za przypomnienie, bom go długo nie palił, a teraz zapalił.

 3. Tytus
  25 stycznia 2019 at 21:52

  Po oglądnięciu filmiki o tym tytoniu wiedziałem, że muszę go wypróbować. Czemu? Ponieważ ciekawa jest moja historia spotkań z tytoniami Burley. W dawniejszych czasach studenckich paliłem głownie słodkie Cavendishe i Wirginie. Gdy mi obrzydły skierowałem wzrok w stronę tytoni Burley, a że miałem dostęp jedynie do papierosowych, to paliłem je w fajce. Oczywiście kwestia ekonomiczna miała podstawowe znaczenie. Dziś niechęć do czystych Wirgini i Cavendishy mi pozostała. Palę same latakie i bałkany. Ale przypomniawszy sobie smak czystego Burleya, tym razem fajkowego od Solani już wiem, że dołączy do moich ulubionych orielntali. Próbowałem i muszę powiedzieć, że jest wspaniały! Serdecznie dziękuję za filmik o tym tytoniu. Pozdrawiam!

 4. Kamerling
  7 stycznia 2020 at 01:49

  Faktycznie ponury nastrój smaku, choć nie oznacza to, że jest zły. Duża moc przekłada się szczególnie na dym – wietrzę po nim pokój już trzeci dzień, także jeśli coś jest w nim przytłaczającego jak wskazuje Grimar, to moim zdaniem właśnie ciężki zapach :) idealny na zimowy spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*