Spotkanie plenerowe Kramarzówka 2018

27 kwietnia 2018
By
 • Panie, gdzie Pan jedzie?
 • Na jakieś zadupie na Podkarpaciu. Tam, pod lasem palą fajki.
 • Co robią? jakie fajki?
 • No fajki się pali i się siedzi na tarasie.
 • Panie, coś pan zgłupiał? A czy wy tam nie „jakieś ten teges, tego tamtego”?
 • Panie coś Pan. Widać, że zero kultury z domu wyniosłeś. Fajka to przedmiot klasyczny, służy do szlachetnego wypalania naturalnego tytoniu. To nie to co papierosy co pod ścianą możesz pan spalić w 2 minuty i wyrzucić peta. Tu trzeba spokoju, czasu, praktyki. Nic na szybko. Tu się trzeba delektować, kwaski smakować. Siedzisz Pan z ludźmi, kolegami. Pogadać, pośmiać się. Wiązki łapać. Uchylać się przed vomitami. Ziemniaki obrać, ognisko zapalić. Zjeść „mój chlebek” z salcesonem, przepić księżycówką. Kociołek postawić na ogień. Wiesz Pan co to kociołek? – zatrzymał się w swoim wywodzie aby zaczerpnąć powietrza. Był wyraźnie wzburzony. – Życie jest piękne. Powiem Panu jeszcze…

No i wtedy bohater się obudził. Ech, „#$%&@” przeklną siarczyście w myślach. Spojrzał na zegarek. 5:30, trzeba się zbierać do pracy. Już miał wstać z łóżka kiedy nagle w telefonie zabrzmiał sygnał poczty przychodzącej. Wziął tele w rękę i czyta: „Cześć kolego. Dokładnie dzisiaj 20 lat temu spotkaliśmy się u Ciebie na wsi. Siedzieliśmy na tarasie i paliliśmy fajki. To były piękne dni. Pozdrawiam serdecznie”.

„@#$%&” przeklną znowu. To już tyle czasu minęło? Człowiek był młody. Miał siłę konia. Nie to co teraz. Dobrze, że wspomnienia pozostały. Szkoda, że już tytoniu nie ma. Ale bym zapalił. Nawet Red Amphora. To był tytoń! Ile człowiek by dał żeby te czasy wróciły…

Także szanowni Szanowni zapraszam po raz kolejny. Bez zbędnych dodatkowych słów spotkanie odbędzie się w Kramarzówce w dniach:

22 – 24 czerwca

Gwarantuję nudę i grobowy nastrój. Impreza jest otwarta dla zarejestrowanych użytkowników portalu. Albo zamknięta. Jak kto woli. Jak ktoś chce poczytać jak było drzewiej to wystarczy poszukać na portalu.

Regulamin:

 1. Początek spotkania w piątek 15 czerwca o godzinie 15:00. Imprezę kończymy w niedzielę 17 czerwca o godzinie 15:00.

  UWAGA – jeśli @JanuszJ przyjedzie, impreza na jego życzenie zostanie przez organizatora wydłużona na czas nieokreślony;) (no przynajmniej do poniedziałku).

 2. Łóżka są
 3. Namiot można zabrać, ale po co dźwigać?
 4. Weź Śpiwór!!!
 5. „Rozweselacze” w płynie oraz tytonie załatwiamy we własnym zakresie. Mam nadzieję, że każdy przybyły przywiezie coś ciekawego tytoniowo, czym będzie skłonny podzielić się z pozostałymi gośćmi.
 6. Składka. Aby zorganizować biesiadę dla gości , tj. powitanie chlebem, spirytusem i solą, grill + ognisko oraz zapewnienie środków czystości, a także kawy czy herbaty proponuję składkę organizacyjną w wysokości 50 zł od osoby. Numer konta bankowego będę wysyłał na PW.
 7. Do osób, które wyrażą chęć wzięcia udziału w spotkaniu prześlę osobnym mailem adres domu oraz mapę z dokładnym dojazdem w zależności z której części naszego kraju goście będą przyjeżdżać.
 8. Istnieje możliwość dojazdu środkami transportu publicznego. Kluczowe jest tutaj miasto Jarosław, do którego można dotrzeć zarówno pociągiem jak i autobusem. Przy dworcu PKP znajduje się przystanek prywatnego busa „DAMIL Trans” kursującego regularnie do Kramarzówki
 9. Jeśli będzie problem z dotarciem do Kramarzówki z Jarosławia (czy nawet Rzeszowa) jestem w stanie zorganizować transport. Wszystko jest do dogadania. Pisać w tej sprawie w komentarzach lub mail.
 10. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmuję do dnia 8 czerwca . Wpłaty na konto do dnia 11 czerwca. Po tym terminie zamykam listę uczestników.
 11. Liczba miejsc jest ograniczona, a Organizator ma prawo zadecydować o limicie i ograniczeniach i innych kwestiach, których tutaj nie wymieniono.

 

Na dodatkowe pytania dotyczące wyjazdu będę odpowiadał w komentarzach, tak aby wszyscy je widzieli.

Chętni, proszę się zgłaszać w komentarzu.

1. radekb

2. Grimar

3. Janusz J

4. andzejus

5. AndrzejK

6. tomasz_z

7. PiotrekN

8. KrzyśT

9. Wiatrak

10. MM

11. szydlo – opłacił

12. K.S.

13. Antemos

 

Tags: , , , , , ,

19 Responses to Spotkanie plenerowe Kramarzówka 2018

 1. radekb
  radekb
  27 kwietnia 2018 at 18:38

  Proszę mnie dopisać do listy.

  • pigpen
   pigpen
   27 kwietnia 2018 at 19:32

   Radku, na Ciebie zawsze można liczyć.

 2. pigpen
  pigpen
  27 kwietnia 2018 at 19:31

  Puffalo Billu poprawiłem datę wpłat. Dziękuję za czujność.

 3. Grimar
  Grimar
  28 kwietnia 2018 at 11:38

  Proszę i mnie wpisać. Pozdrawiam.

 4. Janusz J.
  Janusz J.
  30 kwietnia 2018 at 03:54

  Jaśku Szanowny,
  wielcem rad na kolejną możliwość spotkania!
  Ląduję w sobotę rano, zostawiam rodzinę, bagaże i pędzę do Cię!
  Będę jechał z Woli w Warszawie, więc jeśli kogoś mogę zabrać po drodze, to zapraszam.
  Jeśli nie masz nic przeciwko i nie pracujesz w poniedziałek… to ja chętnie poukładam drewno w drewutni, skoszę trawnik czy po prostu zapalę fajkę.

  Dzięki wielkie. Już bym leciał…

 5. Józef
  30 kwietnia 2018 at 06:25

  Z Poznania jechałbym tam chyba cały dzień… Musiałbym jeszccze znaleźć tę miejscowoś na mapie, a ja aż tak szcegółowej mapy nie posiadam… Jakby to było np. w okolicach Międzychodu, nad Obrą, to bym się skusił… Albo w krainie 100 jezior – w okolicach Sierakowa – na pojezierzu Poznańskim, to tak… A tak… Gdzie Wy tam wszyscy na tym wschdzie, czy innym południu mieszkacie…? To tak, jak w tym filmie „Mała Brytania w USA” odc. 2.

  • pigpen
   pigpen
   30 kwietnia 2018 at 08:03

   Mieszkamy na zadupiu. Przecież napisałem na początku. Nie ma tu jezior, nie ma Obry i nie ma Międzychodu. Nie ma domów, nie ma mapy. Nie ma nic.
   Pozdrawiam

   • Józef
    30 kwietnia 2018 at 22:35

    Pomyłka, miałem na myśli Międzyrzecz, w Lubuskim, nad Obrą, a nie Międzychód, który nb. leży niedaleko Międzyrzecza, tyle że nad Wartą. Czy jest ktoś tutaj z Wielkopolski? Z okolic lub z samego Poznania itd.? Albo z Lubuskiego?

    • Puffalo Bill
     Puffalo Bill
     1 maja 2018 at 06:09

     Podobno jeden dżin jest z lubuskiego.

     • Józef
      1 maja 2018 at 09:36

      To fakt, i z lubuskiego, a nie z Lubuskiego. Ale gaffa…

 6. andzejus
  30 kwietnia 2018 at 13:33

  Ha! :) Proszę mnie oczywiście dopisać, planuję jak zwykle zawitać w piątek.

 7. Andrzej K.
  1 maja 2018 at 21:21

  Janku, proszę o dopisanie mnie do listy. Achoy!

 8. pigpen
  pigpen
  8 maja 2018 at 14:52

  UWAGA! z powodów rodzinnych jestem zmuszony zmienić termin spotkania. Spotkanie odbędzie się tydzień później tj. 22-24 czerwca.
  Przepraszam tych, którzy zarezerwowali już czas i nie mogą przyjechać tydzień później. Sam jestem niezadowolony ze zmiany, ale siła wyższa.

  W tekście o spotkaniu dokonałem stosownej edycji.

  • andzejus
   22 maja 2018 at 13:16

   Co by formalnie się wszystko zgadzało, Janku – prośba o wykreślenie mnie z listy. Niestety, konflikt terminów.

   Mam z tyłu głowy szalony pomysł przyjazdu na jeden wieczór, co już kiedyś uczyniłem i pewnie bym tak zrobił, ale byłbym w trasie 3 dni pod rząd. Jeśli jednak to szaleństwo dojrzeje w mojej głowie to dam znać. :)

 9. 18 maja 2018 at 13:05

  Super sprawa, pozdrawiam.

 10. K.S.
  22 maja 2018 at 12:08

  Janku tym razem i mnie nie zabraknie , zamelduje się w piątek wczesnym wieczorem mam nadzieję że z Wojtkiem na pokładzie .

  • Grimar
   Grimar
   22 maja 2018 at 13:15

   Planujecie przejeżdżać przez Kraków? Bo w związku z niepewną sytuacją Andrzeja zastanawiam się nad alternatywami.

   • Antemos
    Antemos
    22 maja 2018 at 13:54

    Jak będzie trzeba, to damy radę. Kolegów w potrzebie się nie zostawia.

    • Grimar
     Grimar
     22 maja 2018 at 15:22

     No to elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*