Dział z inicjatywami lokalnymi

4 kwietnia 2013
By

users

Wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu stworzyliśmy dział „Inicjatywy lokalne”.
Z założenia ma on służyć zamieszczaniu ogłoszeń o spotkaniach fajkanetowiczów. Jak również wszelkich działalności i inicjatyw oddolnych, które są związane z integracją lokalną.

Forma organizacyjna tego działu będzie ewoluować, w zależności od potrzeb. Jeśli ogłoszenia np. o spotkaniach w Rzeszowie pojawiać się będą regularnie i przestaną wystarczać zgłoszenia w komentarzach – utworzymy subkategorię „Rzeszów” i tam będzie można wrzucać kolejne wpisy.

Chcielibyśmy podkreślić, że nie należy tego traktować jak jakiegoś działania oficjalnego, zawiązywania lokalnych struktur czy czegoś podobnego. Ma to być dział ułatwiający Fajkanetowiczom (zarówno zarejestrowanym, jak i tylko zaglądającym na potrtal) nawiązanie bezpośredniego kontaktu z żywym fajczarzem w swojej okolicy. Oczywiście, pytającego początkującego, czy zainteresowanego wspólnym wypaleniem fajki zawsze można odesłać do lokalnego pipe clubu, ale raz, że nie każdy koniecznie chce angażować się w życie klubowe, a dwa… że pipe cluby nie wszędzie istnieją.
Oczywiście jeśli z takich spotkań regularnych w danym regionie ktoś będzie miał potrzebę zrzeszenia się w jakąś bardziej stałą strukturę, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Nie oznacza to również, że spotkania te muszą odbywać się wyłącznie pod auspicjami Fajkanetu.  Jeśli w tym miejscu zechce się zareklamować miejscowy pipe club, to jest również jak najbardziej mile widziany.

Oczywiście regularne zloty całości Fajkanetu cały czas będą się odbywały i nad tym utrzymujemy „oficjalny” patronat. I te, w przeciwieństwie do inicjatyw lokalnych, które są dowolne jeśli chodzi o zasady będą organizowane wyłącznie dla zarejestrowanych członków Fajkanetu (czymś trzeba się wyróżnić, nieprawdaż).

I na koniec chciałbym napisać, że bardzo nas cieszy, że dzięki portalowi ludzie się spotykają. Co prawda doświadczenie uczy, że w miarę zacieśniania kontaktów bezpośrednich spada chęć uczestnictwa w społeczności wirtualnej, ale może nie będzie tak źle.

7 Responses to Dział z inicjatywami lokalnymi

 1. pigpen
  pigpen
  4 kwietnia 2013 at 14:09

  Dziękuję redakcji.
  Mam nadzieję, że dział się przyda i pozwoli na łatwiejszy i szybszy dostęp do informacji na temat lokalnych spotkań i innych przedsięwzięć.
  Pozdrawiam

 2. Look
  4 kwietnia 2013 at 21:14

  Wspaniały pomysł! Czekam na inicjatywy z Poznania, bo niestety we Wrocławiu pokazać się nie mogę.

 3. Janusz J.
  Janusz J.
  5 kwietnia 2013 at 08:52

  Zokopane?! Podhale?! Z Gąsieniców czy Rojów nikt??? No to choćby Nowy Targ… Choć jedna osoba… I znowu na moje wołanie nie odpowiada nikt. I znowu „słychać tylko najgłośniejszy z dźwieków… ciszę”. Tym razem nxie założymy swojego Goralenpfeifenvolk.

  • montoya
   montoya
   5 kwietnia 2013 at 09:25

   Regularnie bywam w Cichym k. Czarnego Dunajca. Z okazji ślubowania w tamtejszym kościele lokalny Proboszcz włączył nas mentalnie w swoją społeczność :)Goralenvolk to nie jestem (samo Volk już prędzej ;)), ale zawsze coś. Kto wie, może kiedyś się tam gdzieś zjedziemy…?

   • KrzysT
    KrzysT
    5 kwietnia 2013 at 18:50

    Durchwandernvolk ;)

    • montoya
     montoya
     5 kwietnia 2013 at 20:12

     Jak zwykle trafiłeś w sedno jądra problemu :)

 4. Janusz J.
  Janusz J.
  9 kwietnia 2013 at 06:02

  Witaj Montoya, dziękuję za odpowiedź na mój apel. Jak tylko będę jechał do Zakopca, dam znać. Wyskoczymy na fajeczkę w Cichym lub… coś wymyślimy.
  Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*