Silvano Black od niezależnego sponsora w ramach Giveaway 2015

16 stycznia 2016
By

W ramach najnowszej edycji Rozdawajki 2015, kolega Obzon (proszę wybaczyć, ale nie znam imienia) przekazał jako niezależny sponsor włoską fajkę Silvano Black, która trafiła do mnie, za co serdecznie dziękuję. Fajka dotarła do mnie już bez żadnych wcześniejszych przygód.

Okazało się, że stan techniczny jest dobry, a fajka częściowo poddana czyszczeniu komina. Jedynym mankamentem była duża ilość twardych, smolistych substancji w przewodzie dymnym główki jak i ustnika, który był utleniony z warstwą zanieczyszczenia.
1
2
Zatem ustnik z wyciorem umieściłem w szklance z niewielką ilością spirytusu, a samą główkę z wcześniej zaaplikowaną watą i kilkoma
kroplami alkoholu pozostawiłem na kilka godzin do rozmiękczenia stwardniałych substancji.
4
Po tej operacji zabrałem się za porządne wyciorowanie do pełnej czystości. Komin zaś doczyściłem papierem ściernym 400, a następnie wtarłem delikatnie wewnątrz utworzoną masę z popiołu cygaretek i kilku kropel wody uzyskując czarne i gładkie wnętrze (takie lubię) po wyschnięciu.
5
Pozostała jeszcze praca nad ustnikiem. Tutaj zastosowałem sprawdzoną wcześniej metodę z Cifem i papierem ściernym 1200, do uzyskania połysku.
6
W fajce palę MB Scottish Mixture, który smakuje wybornie. Fajeczka obecnie należy do jednych z moich ulubionych. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie i możliwość udziału w akcji Giveaway.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*