Regulamin

Zamiast wielkich regulaminów, groźnie brzmiących paragrafów – przede wszystkim, serdecznie witamy! Przedstawiamy kilka reguł, które sugerują, jak funkcjonować na portaliku dla miłośników fajki tradycyjnej…

Znalazłeś się w Fajka.net.pl, czyli w wolnym serwisie internetowym, którego podstawowym celem jest stworzenie społeczności chcącej gadać o paleniu fajki, dyskutować, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, pytać, dociekać…

Rejestracja w Fajka.net.pl – jak późniejsze uczestnictwo w życiu społeczności – są całkowicie dobrowolne. Dane osobowe – poza tymi, które użytkownicy zdecydują się opublikować – pozostają jedynie do wiadomości Administratorów. Adresy E-mail nie są pokazywane. W żadnym wypadku dane nie będą odstępowane osobom trzecim.

Komentować może każdy gość, który trafi na te strony. Napisać notatkę, artykuł, podnieść jakiś problem można, jeśli jest się zarejestrowanym i zalogowanym.

Wszelkie prawa autorskie do artykułów, zdjęć i ilustracji pozostają przy ich prawowitych właścicielach, czyli autorach. W każdej chwili można je wykasować, choć zapewne wszystkim będzie przykro, a przede wszystkim tym, którzy tekst komentowali.

Zasady są nadzwyczaj proste…

Zasada pierwsza: Na tym portaliku nie stawia się stopni za wystawiane wpisy. Jeśli są dla kogoś interesujące, jeśli komuś pomagają – warto o tym napisać w komentarzu . Warto też skomentować, jeśli artykuł zawiera nieścisłości, tezy, z którymi ktoś się nie zgadza lub zaproponować uzupełnienie.

Zasada druga: Publikowane mogą być wyłącznie teksty, do których posiada się pełne prawa autorskie. Nie mogą one naruszać obowiązujących przepisów prawnych. W uzasadnionych sytuacjach można cytować teksty napisane przez kogoś innego, pod warunkiem, że poda się źródło, najlepiej z odnośnikiem.

Przed upublicznieniem swojej wypowiedzi warto się przez chwilę zastanowić – czy jest się gotowym na przyjęcie pełnej odpowiedzialności za jej publikację… Także odpowiedzialności prawnej!

Są to wypowiedzi o charakterze publicznym. Jeśli zdarzy Ci się wypowiedź, której się wstydzisz – napraw to również publicznie!

Jeśli potrafisz być życzliwy dla innych, to serdecznie zapraszamy.

Zasada trzecia: Wszystkich gości i użytkowników obowiązuje szacunek do pozostałych uczestników portalikowego życia. Trzeba więc baczyć na to, by nikogo nie ranić nieprzemyślanymi wypowiedziami.

Zasada czwarta: Własnej opinii, indywidualności oraz praw osobistych należy bronić – ale w taki sposób, by nie naruszać cudzego terytorium psychologicznego…

Czyli wypowiadać się w sposób asertywny, a więc w pierwszym rzędzie:

* nie oceniać osób, a dzieła lub wypowiedzi

* pisać w pierwszej osobie i o własnych emocjach, uczuciach, przemyśleniach

* odnosić się wyłącznie do faktów, a nie do własnych projekcji i wyobrażeń na ich temat

* podczas dyskusji i polemik z kimkolwiek, zwracać się bezpośrednio do niego i w miarę możliwości cytować fragmenty, których dotyczy polemika

Zasada piąta: W chwili obecnej nie ma żadnych restrykcyjnych ograniczeń przy komentarzach i publikacjach. Ograniczeniem jest jedynie kultura osobista, dystans do siebie samego i własnych umiejętności, a przede wszystkim szacunek do innych ludzi.

Klauzula administratorska: Nie chcemy kasować jakichkolwiek wypowiedzi. Ale mamy do tego pełne prawo. Jeżeli będziemy tłumaczyć, dlaczego coś takiego zrobiliśmy, jest to nasza dobra wola. Możemy obiecać jedynie, że będziemy się starali wyjaśniać powody naszej reakcji zainteresowanym – powtarzamy: z dobrej woli i z ogólnej życzliwości do ludzi oraz ich twórczości.

Ostatnie słowo: Powyższe zasady będą się zapewne zmieniać, aczkolwiek marzymy o tym, by pozostały takimi, jakimi są w dniu inauguracji Fajka.net.pl.

Dodatkowo:

W nawiązaniu do ostatniego słowa ŚP.Jacka „jelensa” Jóźwiaka i jego marzenia o tym, aby zasady na portalu były cały czas takie same jak na początku z przykrością stwierdzamy, że czasy i prawo się zmieniły. W związku z powyższym musimy i dostosować regulamin fajka.net.pl

Niniejszym:

  1. Nie dopuszcza się zamieszczania reklamy wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych, lub rekwizytów tytoniowych, przez co należy rozumieć zamieszczanie i rozpowszechnianie komunikatów, wizerunków marek wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych, rekwizytów tytoniowych lub symboli z nimi związanych lub rozpowszechniania nazw lub symboli graficznych podmiotów produkujących wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe lub rekwizyty tytoniowe, nieróżniących się od nazw i symboli graficznych wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych, rekwizytów tytoniowych lub symboli z nimi związanych, jeśli służą one popularyzowaniu marek wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych lub rekwizytów tytoniowych, z wyłączeniem informacji używanych do celów handlowych w relacjach pomiędzy podmiotami zajmującymi się produkcją, dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi, papierosami elektronicznymi, pojemnikami zapasowymi lub rekwizytami tytoniowymi.
  2.  Informujemy, że portal fajka.net.pl nie będzie publikował ogłoszeń dotyczących sprzedaży wyrobów tytoniowych, oraz pokrewnych akcyzowych. Jednocześnie dopuszczamy zamieszczanie informacji o chęci sprzedaży akcesoriów tytoniowych takich jak: fajki, przyborniki, kołeczki itp
  3. Portal fajka.net.pl nie odpowiada za umowy kupna-sprzedaży zawarte między użytkownikami za pośrednictwem wiadomości prywatnych na portalu.