Pomoc w identyfikacji tytoniu

29 grudnia 2013
By

Po paru latach wracam do palenia fajki, niespodzianką były szczelnie zamknięte słoje w których całe te lata smakołyki tytoniowe dojrzewały. Jeden wyjątkowo smaczny nie został przeze mnie opisany na słoju, a powoli się kończy..

jest to mieszanka LA, bałkańska, solidna, syta. To co go wyróżnia to roomnote. O ile (mam obecnie porównanie) Presbyterian śmierdzi skarpetami i jest duszący i nieprzyjemny – a mówię to jako miłośnik latakiowych mikstur. To ów tajemniczy tytoń pachnie niezmiennie kominkiem, drewnem, biblioteką, starymi książkami – opis wspólny z małżonką, która opisuje go jako bardzo przyjemny i __MOGĘ GO PALIĆ W DOMU__ Różnica między nim a presbyterianem jest OGROMNA.

Przejrzałem wszystkie swoje wpisy na forum FMS i moje opisy „kominkowe” pojawiają się przy Schurch Torina. I jest to jeden z których bym obstawiał. Myli mnie natomiast zdjęcie tytoniu ze strony synjeco – Torina ma dużo więcej jaśniejszych wstążek tytoniu, mój więcej czarnych, ciemnych. Drugim typem byłby Bill Baley’s Balkan Blend. Było sporo więcej, które kupowałem, oraz wymieniałem z kolegami z forum. Nie potrafię sobie przypomnieć..

Czy któryś z forowiczów miał doświadczenia z różnym roomnotem mieszanek LA? I byłby w stanie na nos podpowiedzieć co to może być? Lub polecić coś innego (jako że z synjeco chyba już nie uda się zamówić..) z tym akcentem co dla otoczenia pachnie również tak leśnie i kominkowo? Zaznaczam że tyczy się to rasowego tytoniu z LA.

Pozdrawiam!

Tags:

4 Responses to Pomoc w identyfikacji tytoniu

 1. KrzysT
  KrzysT
  30 grudnia 2013 at 18:20

  Ponieważ nikt nie chce pomóc, a nie wypada zostawić bez odpowiedzi powiem, że ciężko będzie pomóc.
  Mieszanki latakiowe bywają podobne w odbiorze przez otoczenie.
  Odnośnie Toriny, to ona faktycznie na Synjeco jest dość jasna, ale przechowywane tytonie mają to do siebie, że ciemnieją – i to czasem dość znacznie. BBBB jest ciemny z natury i – jak pamiętam – raczej ciężki. Jakąś podpowiedzią byłoby zdjęcie – można by było chociaż cięcie porównać. Torina jest dość specyficznie cięta.

 2. dopeman
  30 grudnia 2013 at 21:11

  Hej! dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się wiele, pytanie dziwne, więc i brak odpowiedzi nie dziwi. Jakby co poniżej link do zdjęcia. Trochę przekłamane bo to co wyszło w kolorze „blond” jest ciemnobrązowe, a ciemnobrązowe prawie czarne.

  http://i42.tinypic.com/z4bdj.jpg

 3. 30 grudnia 2013 at 21:39

  Tak zaglądając w puszki, to i mi się na Schurchowe dzieło to wydaje…

 4. Julian
  Julian
  31 grudnia 2013 at 17:15

  A co z Synjeco, dlaczego się nie da?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*