Pęknięta szyjka

28 lutego 2021
By

Zrobił się tutaj mały serial o pęknięciach – pisałem wcześniej o pęknięciu w kominie Brebbi, ktoś niedawno o pękniętym kominie w Petersonie, tym razem mam kłopot z pękniętą szyjką w Brogu. Co prawda dostałem w zamian drugą taką, ale w tym egzemplarzu o dziwo pali mi się wyjątkowo dobrze, dlatego chciałbym ją ratować. Panowie od Broga skleili ją czymś naprędce, ale już na oko widać było, że nie zrobiono tego jak należy, no i po pierwszym paleniu klej puścił i znów pojawiła się szczelina.

A zatem – da się ratować? Jeśli tak, to w jaki sposób? A może polecicie kogoś, kto zechciałby się tym zająć? Bo najchętniej posłałbym ją komuś z wiedzą i odpowiednim doświadczeniem. Z góry dziękuję za pomoc.

 

8 Responses to Pęknięta szyjka

 1. anon
  28 lutego 2021 at 17:54

  Założyć metalowy pierścień. Fabrycznie założony w bencie z gruszy uratował mi dupsko po tym jak po opaleniu powierzchni rozsadziłem szyjkę czopem ustnika wpychając go bezpośrednio po tym miast poczekać aż odzyska deczko wilgotności a poprzez to i mm w gnieżdzie.

 2. Tom_ek
  28 lutego 2021 at 18:45

  Dzięki za poradę, ale jak, kto? Bo żaden ze mnie metalurg czy kowal. Do tego szyjka nie okrągła, lecz spłaszczona, o kształcie elipsy.
  Innych sposobów niet?

  • anon
   28 lutego 2021 at 19:00

   Dam posta na https://www.facebook.com/groups/351820355191381, jak doradzą coś sensownego to dam znać. Z tego co tam niektórzy wspominali to można to jakimś klejem jeszcze potraktować, co po chwili namysłu wydało mi się bardziej racjonalnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę kształt szyjki

   • anon
    28 lutego 2021 at 19:01

    Albo sam tam zajrzyj jeśli masz chwilę

 3. Tom_ek
  28 lutego 2021 at 19:18

  Dzięki wielkie. Bedę wdzięczny za sygnał, jeśli coś poradzą – nie mam konta na FB, a co za tym idzie dostępu do grupy, do której link podałeś.
  Klej to pierwsza myśl, jaka mi do głowy przyszła. Przeczytałem co prawda z lewej belki III. 09. Andrzej naprawia: Totalnie strzaskana szyjka – ale nie mam ani takich umiejętności, ani narzędzi jak AndrzejK.

  • anon
   28 lutego 2021 at 19:33

   ,,Powtarzam po raz 138. Na końcu pęknięcia zrobić otwór 0,3 mm, żeby pęknięcie nie szło dalej. Nałożyć kleju do drewna typu D4 (odporny na wilgoć i temperaturę, dostępny w marketach budowlanych np firmy Dragon). Ścisnąć koniec szyjki do wyschnięcia. Potem ściąć nadmiar kleju. Można też założyć na końcu szyjki obrączkę metalową dla wzmocnienia.”

 4. Tom_ek
  28 lutego 2021 at 19:36

  Pięknie dziękuję, będę próbował ratować (niby Bróg, ale smaczniejszy od moich włoszek, dlatego wart zachodu).

 5. Tom_ek
  8 marca 2021 at 09:14

  Skleiłem według zaleceń, po pierwszym paleniu jest ok, mam nadzieję, że tak już zostanie. Dzięki anon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*