Nowa fajka, zły nawiert? Proszę o opinię.

19 grudnia 2014
By

Witam

Przyszła do mnie właśnie zamówiona na fajkowo fajka chacom maya. Nawiert jest jakieś 2mm nad dnem komina, chciałem prosić starszych kolegów o opinię czy to poważna wada, słowem – palić czy zwracać.

Poniżej link do zdjęcia, mam nadzieję że działa.

Dziękuję za pomoc!

KLIK

Tags: ,

6 Responses to Nowa fajka, zły nawiert? Proszę o opinię.

 1. yopas
  19 grudnia 2014 at 11:27

  Jeżeli kupiłbym nową fajkę, jeżeli kupiłbym ją w sklepie krajowym (internetowym) i miałbym jakiekolwiek wątpliwości dotyczące mojego zakupu, to bym zwrócił. Ewentualnie poprosił o zamianę na inny egzemplarz. Może się niestety tak zdarzyć, że wszystkie fajki z danej partii są nawiercone podobnie i nie będzie z czego wybrać… niemniej po co się męczyć skoro można się nie męczyć.
  y,

 2. dopeman
  19 grudnia 2014 at 12:15

  Otóż to. A czy na zdjęciu widać jak nawiert jest zrobiony? Mam też wątpliwości czy właściwie to oceniam, może wszystko jest ok..

 3. KrzysT
  KrzysT
  19 grudnia 2014 at 12:41

  Dobra rada przy fotografowaniu nawiertu jako takiego – wsadź w środek wycior (oczywiście warto wówczas przechylić komin lekko w bok przy fotografowaniu). Będzie łatwiej ocenić, czy faktycznie jest za wysoko (w tej chwili ciężko to ocenić, może być na granicy akceptowalnej… a może wcale nie).

 4. dopeman
  19 grudnia 2014 at 17:11

  Zrobiłem tak jak sugerujesz, wycior nie jest wysunięty aż do centrum komina, tam różnica jest największa, myślę że nawet 3mm. Poniżej fotka, coś po cieniu można z niej wypatrzec.

  https://www.dropbox.com/sc/8vqrie8keg1ktdv/AACGSZ05h-TbAZ0vRpt7mQVga

 5. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  21 grudnia 2014 at 10:21

  PiotrekN i całe Fajkowo to takie dziwne stworki są, coby nieba chciały przychylić każdemu. Zatem teoria PawłaY jest słuszna. Sądząc ze zdjęcia nawiert jest trochę za wysoko i może powodować perturbacje podczas palenia. Jeśli tylko jest możliwość, zadzwonić do Fajkowa, poprosić i już… Chłodnego palenia

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   21 grudnia 2014 at 10:28

   PS: O nawiertach, ich wysokości nad dnem komina etc. znajdziesz tutaj więcej wpisów niż którykolwiek z Nas ma w domu zasłoikowanych tytoni, zatem …warto poszukać i poczytać – o pipe mudzie, kryształkowym podnoszeniu dna, wpływie inżynierii fajki na proces spalania tytoniu a może nawet gdzieś jest debata o wpływie nawiertu na Święta które nadchodzą ? Poszukaj, poczytaj – namawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*