Kupiłem cudo, a raczej była to cudowna okazja.

31 stycznia 2014
By

Allegro przeglądam systematyczne od 3 lat, szukając oczywiście okazji, licząc na szczęście przy zakupie kolejnej fajki. Nic na siłę, traktuje to jak zabawę. Kwota jaką przeznaczam na fajkę to maksymalnie 30 zł za sztukę. Czym więcej z ową fajką się namęczę podczas odnawiania, tym więcej sprawia mi to przyjemności. Przez ten okres zaobserwowałem dużo większe zainteresowanie fajkami. Sprzedawcy żądają coraz więcej za coraz gorsze fajki, a jak już znajdzie się coś fajnego to licytacja kończy się na wysokiej kwocie. Ale do rzeczy 7 stycznia br. przeglądając nowe aukcje z fajkami jakie się pojawiły trafiłem na jedną pt. „PANACHE 3 FAJKI”.

Z opisem:

”3 FAJKI

SYMBOL BC  * I NNE NAPISY BULTS  CHOQUY PROVENCE FILTER 9 S

FRANCE 1334A TAKIE SA NAPISY NIE WSZYSTKIE MOZE DOBRZE ODCZYTANE WIEC PROSZE WZIASC TO POD UWAGE Z POKROWCEM DODATKOWO DODAM JESZEJEDNA FAJKE MA SLEJONY USTNIK”

Aukcja miała jeszcze dwie fotki.

3863495800 3863495800_1

 

Chwilę się zastanawiałem, BC i chyba Stanwell, ze zdjęć nie wiele wynikało. Ale cena niska, więc kliknąłem „KUP TERAZ”. I już za kilka dni gdy otworzyłem paczkę wiedziałam, że dobrze wydałem pieniądze. Fajki były jak nowe: 2 szt. BC – może ktoś zapalił w nich jeden raz, a w Stanwellu może 5 razy. Fajki czyste niczym nie pachnące. Postanowiłem zedrzeć prekarbonizat z fajek BC, wszystkie przeszlifowałem papierem 1200, nawoskowałem i wypolerowałem ustniki.

Oto fajki za które zapłaciłem razem 45 zł.

Złamana fajka dodatkowo dołożona przez sprzedawcę to zupełnie inna opowieść.

DSC04176

DSC04177

DSC04178

DSC04179

DSC04170

4 Responses to Kupiłem cudo, a raczej była to cudowna okazja.

 1. Grimar
  Grimar
  31 stycznia 2014 at 10:50

  To się nazywa okazja i fart. faktycznie, na allegro coraz trudniej wylicytować dobrą fajkę za okazyjną cenę.

 2. MM
  MM
  31 stycznia 2014 at 13:17

  to prawda, fajki na allegro są coraz droższe. Dlatego też ja powoli przestaję śledzić allegro i kupować tam fajki. Szczególnie, że zauważyłem ciekawy mechanizm „psychologiczny”, który występuje u mnie, gdy oglądam fajki na w/w serwisie. A mianowicie: fajka, na którą bym nawet uwagi nie zwrócił na eBay na allegro kusi mnie i skłania do licytacji – przypuszczam, że przyczyną jest to iż na allegro jest ona jedną z niewielu wartych uwagi i przez to budzi we mnie łowcę „okazji”.

 3. wulf
  31 stycznia 2014 at 14:30

  A ja czekam na historię tej złamanej fajki… takim krótkim zdaniem na koniec zarzuciłeś haczyk i teraz czuję się jak złapana nań ryba – zdany na Twoją łaskę :-) Więc opowiedz dzieje tej fajki, bo coś czuję, że tam dopiero będą cuda.

 4. kusznik
  kusznik
  31 stycznia 2014 at 22:06

  Strzał życia! Gratuluję, bo faktycznie zakup Ci się udał wyjątkowo! Ja ostatnio jakoś nie mam szczęścia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*