Kupiłem cudo, a raczej była to cudowna okazja.

31 stycznia 2014
By

Allegro przeglądam systematyczne od 3 lat, szukając oczywiście okazji, licząc na szczęście przy zakupie kolejnej fajki. Nic na siłę, traktuje to jak zabawę. Kwota jaką przeznaczam na fajkę to maksymalnie 30 zł za sztukę. Czym więcej z ową fajką się namęczę podczas odnawiania, tym więcej sprawia mi to przyjemności. Przez ten okres zaobserwowałem dużo większe zainteresowanie fajkami. Sprzedawcy żądają coraz więcej za coraz gorsze fajki, a jak już znajdzie się coś fajnego to licytacja kończy się na wysokiej kwocie. Ale do rzeczy 7 stycznia br. przeglądając nowe aukcje z fajkami jakie się pojawiły trafiłem na jedną pt. „PANACHE 3 FAJKI”.

Z opisem:

”3 FAJKI

SYMBOL BC  * I NNE NAPISY BULTS  CHOQUY PROVENCE FILTER 9 S

FRANCE 1334A TAKIE SA NAPISY NIE WSZYSTKIE MOZE DOBRZE ODCZYTANE WIEC PROSZE WZIASC TO POD UWAGE Z POKROWCEM DODATKOWO DODAM JESZEJEDNA FAJKE MA SLEJONY USTNIK”

Aukcja miała jeszcze dwie fotki.

3863495800 3863495800_1

 

Chwilę się zastanawiałem, BC i chyba Stanwell, ze zdjęć nie wiele wynikało. Ale cena niska, więc kliknąłem „KUP TERAZ”. I już za kilka dni gdy otworzyłem paczkę wiedziałam, że dobrze wydałem pieniądze. Fajki były jak nowe: 2 szt. BC – może ktoś zapalił w nich jeden raz, a w Stanwellu może 5 razy. Fajki czyste niczym nie pachnące. Postanowiłem zedrzeć prekarbonizat z fajek BC, wszystkie przeszlifowałem papierem 1200, nawoskowałem i wypolerowałem ustniki.

Oto fajki za które zapłaciłem razem 45 zł.

Złamana fajka dodatkowo dołożona przez sprzedawcę to zupełnie inna opowieść.

DSC04176

DSC04177

DSC04178

DSC04179

DSC04170

4 Responses to Kupiłem cudo, a raczej była to cudowna okazja.

 1. Grimar
  Grimar
  31 stycznia 2014 at 10:50

  To się nazywa okazja i fart. faktycznie, na allegro coraz trudniej wylicytować dobrą fajkę za okazyjną cenę.

 2. MM
  MM
  31 stycznia 2014 at 13:17

  to prawda, fajki na allegro są coraz droższe. Dlatego też ja powoli przestaję śledzić allegro i kupować tam fajki. Szczególnie, że zauważyłem ciekawy mechanizm „psychologiczny”, który występuje u mnie, gdy oglądam fajki na w/w serwisie. A mianowicie: fajka, na którą bym nawet uwagi nie zwrócił na eBay na allegro kusi mnie i skłania do licytacji – przypuszczam, że przyczyną jest to iż na allegro jest ona jedną z niewielu wartych uwagi i przez to budzi we mnie łowcę „okazji”.

 3. wulf
  31 stycznia 2014 at 14:30

  A ja czekam na historię tej złamanej fajki… takim krótkim zdaniem na koniec zarzuciłeś haczyk i teraz czuję się jak złapana nań ryba – zdany na Twoją łaskę :-) Więc opowiedz dzieje tej fajki, bo coś czuję, że tam dopiero będą cuda.

 4. kusznik
  kusznik
  31 stycznia 2014 at 22:06

  Strzał życia! Gratuluję, bo faktycznie zakup Ci się udał wyjątkowo! Ja ostatnio jakoś nie mam szczęścia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*