Pierwsza fajka. Jaką wybrać? (video)

20 maja 2019
By

Poszukiwanie swojej pierwszej fajki – kiedy zacznie się przeglądać internetowe fora – często okazuje się sprawą dość stresującą. Wszystko przez tę cholerną redundancję przedmiotów konsumpcyjnych i nie mniejszą nadmiarowość dobrych rad. No więc przed Wami kolejna rada – tylko, że w formie audiowizualnej. Rada, której podstawowym przesłaniem jest: „wyluzuj Panie, nie kupujesz domu, tylko fajkę”.

Tags: ,

9 Responses to Pierwsza fajka. Jaką wybrać? (video)

 1. Dr Ketis
  Dr Ketis
  21 maja 2019 at 21:08

  Świetny filmik, z równie dobrym komentarzem. Dodałbym, chociaż nie wiem czy moja uwaga ma walor uniwersalny, że na początek pot (shape – rzecz jasna) stwarza początkującemu szansę na dopalenie tytoniu do końca.

  • KrzysT
   KrzysT
   22 maja 2019 at 08:37

   A ja mam wątpliwości. Pomimo tego, że pot to überfajka ;) i ma mnóstwo zalet, to może sprawić początkującemu podstawowy problem – w pota wchodzi dużo tytoniu. Dużo tytoniu=dużo nikotyny i dłuższy czas palenia. Na początek może być za dużo i za długo, zwłaszcza jak ktoś za mocno nabije.
   Poza tym, wydaje mi się, że mało komu na początku pot się podoba, to jest kształt, do którego trzeba dorosnąć ;)

   Edycja: Krzysiek, kolejny fajny, bezpretensjonalny filmik! :)

   • Grimar
    Grimar
    22 maja 2019 at 10:25

    Dzięki!

   • Dr Ketis
    Dr Ketis
    22 maja 2019 at 13:13

    Jak wspomniałem, nie pretendowałem do uniwersalności wniesionej uwagi. Przechodząc na fajkę, byłem już zatwardziałym nikotynistą ;)

  • Grimar
   Grimar
   22 maja 2019 at 10:25

   Podziękował za opinie.

 2. Dr Ketis
  Dr Ketis
  22 maja 2019 at 13:20

  W filmie równie ważne jest to co jego autor i aktor w jednej osobie zaprezentowali, jak i to z czego prezentowania zrezygnowali. Nie lubię kadzić, ale to co podziwiam chyba najbardziej, to mistrzowska selekcja materiału. W myśl zasady – nie mącić nadmiernie w głowie. Czysta dydaktyka…

 3. Buldoger
  Buldoger
  19 czerwca 2019 at 18:39

  Palenie fajki to nie czarna magia. Pamiętajmy o paru sprawach. Fajkę można, ale nie trzeba opalać. Gdy zgaśnie, można odpalać tyle razy ile dusza zapragnie. Fajkę trzeba czyścić po każdym paleniu. Fajka musi odpocząć 24 godziny między paleniami. W jednej fajce można palić wszystkie tytonie. Jeśli będziesz używał zapalniczki fajkowej, nie nadpalisz rimu. A jak się pojawi kondensat, to użyjesz wyciora. A jak przegrzejesz fajkę, to dasz jej ostygnąć. Nic się nie bój, na pewno nie przepalisz fajki! Po prostu pal fajkę i ciesz się tym. Oczywiście na początku może iść kiepsko, ale wszystko kwestia wprawy. Z czasem tytoń odwdzięczy Ci się niuansami smakowymi! Po prostu kiedyś palono fajkę, teraz uczyniono z tego coś bardzo trudnego tecznicznie. Niepotrzebnie.

 4. ziaro
  22 lipca 2019 at 11:44

  Podobają mi się bardzo te video kanału puk pyk puff. Sam nie wiedziałem, że są takie różnice pomiędzy fajkami.

 5. ziaro
  23 lipca 2019 at 09:13

  Bardzo fajny filmik, który bardzo wiele wyjaśnia w sprawach wyboru fajki. Nawet nie wiedziałem, że tyle można o tym mówić a pewnie można i jeszcze więcej.

  Sam chcę spróbować lecz też nie chcę mega przepłacać bo może okazać się, że to nie dla mnie i kasa pójdzie leżeć na półkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*