Powrót do fajki – próbki tytoni?

28 sierpnia 2018
By

Witam wszystkich,

Ostatnio, po kilku latach przerwy, dałem szansę fajce ponownie. Teraz, gdy nie palę już od dłuższego czasu papierosów, a do tego pokochałem cygara w międzyczasie, fajka zdaje się dawać mi dużo satysfakcji. Fajeczki mam na razie dwie, trzecia jest w renowacji. Niestety, tym, co mnie dość mocno ogranicza, to dostęp do tytoni, a właściwie jego logistyka. Pamiętam, że te parę lat temu, w sklepie fajkowo można było na spokojnie dostać próbki tytoni, które dobrze pozwalały się rozeznać, przed kolejnym zakupem, teraz (pewnie przez ustawę tytoniową) takiej opcji nie widzę. No a kupowanie puszki w ciemno za 45-60zł, tylko po to, żeby przekonać się, że to nie to, bardzo słabo mi się uśmiecha.

Stąd pytanie do was – czy ktoś z was nie byłby skłonny podzielić się próbkami ze swoich, aktualnie otwartych, puszek? Interesowałaby mnie ilość tak 7-10g (na 2-3 nabicia fajki), oczywiście, wszystkie koszta z tym związane, w tym tytoniu, pokrywam czym prędzej przelewem / PayPalem. Chodzi mi jedynie o to, że listę tytoni do spróbowania mam już długą, a kupować trzeba na całe puszki.

Dotychczas palę sobie:

  • SG Full Virginia Flake
  • Ashton Artisan Blend
  • Peterson Balkan Delight

Przyznam, że te 2 ostatnie wyjątkowo mi smakują i chyba w smaku Latakii zakochałem się od razu, więc myślę głównie o angielskich mieszankach, jednak dopiero co poznaje nowe horyzonty, więc chętnie spróbuję wszystkiego. Dajcie znać jeśli ktoś byłby chętny.

Marek

One Response to Powrót do fajki – próbki tytoni?

  1. Fajczuch
    18 września 2018 at 18:07

    Napisz na marcin.jj.b(małpa)gmail.com może coś wykombinujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*