Pipe show/ targi tytoniowe w Polsce i Europie

19 lutego 2017
By

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Adam i jestem tutaj nowy (to mój pierwszy wpis). Dopiero od niedawna rozpocząłem moją przygodę z fajką i mam pytanie do starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Czy w Polsce lub w Europie odbywają się jakieś targi fajkowe (względnie tytoniowe), na których można zaopatrzyć się w niedostępne w sklepach internetowych tytonie i fajki?

W internecie znalazłem mnóstwo informacji o tego typu imprezach w USA, natomiast nic nie znalazłem o takich akcjach w Polsce, czy szerzej, w Europie. Wiem, że odbywają się jakieś targi (np. w Krakowie były w zeszłym roku) ale patrząc na listę sklepów, wydaje mi się, że nie są one skierowane stricte do fajczarzy. Czy np. święto fajki w Przemyślu spełnia taką rolę? Albo czy kiermasz tytoniowy towarzyszy imprezom fajczarskim (jak np. turniejom w wolnym paleniu)?

Tags: , ,

One Response to Pipe show/ targi tytoniowe w Polsce i Europie

  1. R.Woźniak
    19 lutego 2017 at 21:16

    Na większości imprez wymienionych np w kalendarzu rpkf
    http://rpkf.art.pl/kalendarium/
    wystawia się i fajkowo i inne trafiki. Zazwyczaj mają i fajki i tytonie. Co do Europy najbliższe 17-18 marca w Kopenhadze imprezy organizowane przez Danish Pipe Shop i n-t czyli tamtejszy pajp klab, na które miałem jechać ale nie jadę :-( We wrześniu Inter Tabac w Dortmundzie, (w Niemczech jest więcej tego typu imprez, ale fakt nie jest łatwo to znaleźć) w październiku wymienione w kalendarium(!) mistrzostwa świata w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*