Pamiątki z Pragi

7 sierpnia 2014
By

Krótko, jak w tytule.

Moja luba wybiera się wraz z rodziną do Pragi. Chce mi zrobić prezent i przywieźć fajkowe ziele. Pytam więc kolegów czy w Czechach można zakupić jakiś smakowity, a niedostępny u nas tytoń?

I jak się kształtują ceny w tym cudownym kraju? Znacie jakieś dobrze zaopatrzone trafiki w stolicy?

4 Responses to Pamiątki z Pragi

 1. Boro
  Boro
  7 sierpnia 2014 at 16:28

  Nic i drogo. Byłem rok temu. Wtedy atrakcyjne wydawały mi się Davidoffy, ale teraz mamy je w PL.

 2. hilson
  7 sierpnia 2014 at 21:25

  Witam,
  krótko:
  byłem, kupowałem, polecam: http://www.yelp.cz/biz/trafika-u-sherlocka-holmese-prague
  ceny europejskie,daleko od parkingu.
  byłem, jak jeszcze sklep był rodzinnym interesem, polecam: http://www.etrafika.cz/clanek/67/etrafika_prodejna_praha_blanicka
  + do przejrzenia: http://dymka.tk.sweb.cz/obchody.htm
  Pozdrawiam,

 3. Kien2
  8 sierpnia 2014 at 00:33

  Jeżeli chcesz namiar na jeden z najlepiej zaopatrzonych w tytoń fajkowy sklepów w naszej części Europy, to służę: http://www.fajkowo.pl! A przechodząc do meritum – Mieszkam w Bielsku-Białej, więc często bywam i w Czeskim Cieszynie, i w Ostrawie. Wybór tytoni w przeciętnej trafice jest zdecydowanie mniejszy, niż w naszym Fajkowie. Na dziś ich ceny są niższe niż w Polsce o ok. 7-9 zł na puszce (zależy, po ile kupisz korony), co wynika z niższej niż w naszym kraju akcyzy. Zważywszy jednak na fakt, że nawet kupując 10 puszek zaoszczędziłbym 70 złotych, a benzyna na przejazd w tę i z powrotem też kosztuje, gra nie jest warta świeczki. Z ciekawostek – można tam kupić tytonie Gawith Hoggarth w kopertach, i te są już naprawdę sporo tańsze, ale zawartość, moim zdaniem, nie jest identyczna (na korzyść puszek, oczywiście). Jeżeli zatem Twoja Żona chce Ci sprawić miły prezent, polecam kupno fajki produkcji czeskiego fajkarza Jirsy. Niedostępne w Polsce, a naprawdę wysokiej jakości i warte grzechu… Pozdrawiam! :)

 4. golf czarny
  8 sierpnia 2014 at 11:56

  Panowie ,co bywacie : czy dostępne są w trafikach czeskich stacjonarnych SG plugi ?- bo co ja widzę na etrafika jest pełem wybór z Grousemoorem na czele . Cena wychodzi ok 189 za pluga szału nie robi ale jednak. Fajkowo Fajkowem ale Mostex jest czeski. Podobnie z Davidoffem . Cóż z róznica jest 17 zł .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*