Metalowy ruszt

11 lutego 2015
By

Witam wszystkich!

Fajkę zacząłem palić w Irlandii gdzie było to popularne i było dużo sklepów fajczarskich. Tam zaopatrzyłem się w wynalazek który był metalowym rusztem na dno fajki. dzięki temu tytoń nie leżał bezpośrednio na dnie fajki, nie zatykał on kanału dymnego, oraz ułatwiał ciągnięcie dymu.

Obecnie chce wrócić w Polsce do palenia fajki, jednak nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia takiego metalowego rusztu. Wyglądało to jak małe metalowe sitko na nóżkach. były w różnych rozmiarach w zależności od wielkości fajki.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

Tags:

6 Responses to Metalowy ruszt

 1. lkulos
  11 lutego 2015 at 07:42

  są na alledrogo.

  tylko wiesz sitko może i fajne ale to o czym piszesz może świadczyć o niewłaściwym nabijaniu fajki . Polecam spróbować zmienić styl nabijania i zobaczysz może pomoże ;) . Ewentualnie na tym forum było o wykorzystaniu drutu miedzianego i podane były linki.

  • Andrzej K.
   11 lutego 2015 at 08:14

   Witam
   Nie drut miedziany, a nierdzewny lub mosiężny. Nie ma co powielać, bo już napisano sporo tu: http://www.fajka.net.pl/krotkie-pytania/tuning-fajki-dozwolony/
   Jeden z Kolegów z naszego portalu, testuje od dłuższego czasu to rozwiązanie, i zgłaszał, że działa świetnie, z tym zastrzeżeniem – że trzeba palić wolno i chłodno. Inaczej spirala/ruszt się nagrzewa zbytnio i powoduje zbijanie się tytoniu na dnie paleniska w końcówce palenia.
   Z drugiej strony… zawsze trzeba palić wolno i chłodno ;)
   Pozdrawiam

   • Grimar
    Grimar
    11 lutego 2015 at 13:56

    Co by nie było, drut niejako z definicji nie chłonie wilgoci tak jak drewno. A wilgoć zwykle kumuluje się na dnie, także w „spiralce” suche palenie praktycznie odpada. W pewnym stopniu zależy to od „praktykanta”, ale głownie wynika z materiału rusztu.

  • Chemik89
   12 lutego 2015 at 10:25

   Sprawdzaem na alledrogo, nie ma tam takich rzeczy. Gdzie to widziales? masz jakies linki?

 2. Antemos
  Antemos
  11 lutego 2015 at 08:06

  Sprawdzi się także odpowiednio przycięte sitko z perlatora z kranu. Do kupienia za kilkanaście groszy w każdym sklepie z agd.

  • Chemik89
   11 lutego 2015 at 20:18

   Witam, ze względu na problem z dostępnością postanowiłem zrobić sobie sam takie sitko, ale jako materiał użyję stali kwasoodpornej. W przyszłym tygodniu będę mieć czas to sobie wydziergam :)

   Co do rusztu, wiem że odpowiednie ubijanie załatwia sprawę, ale po prostu wygodnie się pali z takim rusztem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*