Kilka pytań na czasie od świeżaka

2 października 2018
By

Hej,

Nie jestem z wami od bardzo dawna, stąd mam duże braki w fajczarskiej wiedzy, choć próbuję się edukować na bieżąco:

 • Ostatnio dużo jest mówione o pleśni w tytoniach Samuela Gawitha. Ja choć nakupowałem go dużo, jeszcze na nią nie trafiłem, jednak zastanawia mnie co rozumiecie pod stwierdzeniem „w tym sezonie lepiej go odpuścić”. Co w tym kontekście oznacza sezon? Kiedy SG, czy ogólnie producenci tytoniu, rzucają nową partię? Jest do dość do przewidzenia (np. co roku w konkretnym miesiącu), czy jest to pojęcie rozmyte? Jak być pewnym, że dostaje się kolejną już partię?
 • Czy ktoś może powiedzieć mi coś o fajkach sygnowanych „fajkowo.pl„, ktoś ma? Jak one wypadają na tle np. taniej Brebii czy Worobca? Fajki chodzą po 170-200zł i wydają się bardzo ładnie wykonane, brak prekarbonizatu, woskowane, wg opisu, z bardzo dobrego wrzośca. Ktoś ma i może podzielić się krótką recenzją na tle reszty fajek z kolekcji? Jak z jakością wykonania? Jak z wysezonowaniem wrzośca?
 • Jakich innych producentów w kategorii do 200zł możecie polecić, poza wymienionymi wyżej, jeśli mówimy o nowych sztukach? Do czego najbardziej opłaca się za to dopłacić? Tak do 250zł (Peterson? Stanwell?)
 • Jakiego Churchwardena moglibyście polecić na początek? Najlepiej w budżecie j/w, lub podajcie jaki byłby pierwszy sensowny pułap cenowy dla tego typu fajeczki przy jak najlepszym stosunku cena / jakość?

 

2 Responses to Kilka pytań na czasie od świeżaka

 1. Grimar
  Grimar
  2 października 2018 at 12:17

  Odpowiem tylko na pkt 1.
  Tak, jest to twierdzenie rozmyte, nie wiadomo kiedy skończy się partia z ryzykiem pleśni. Aż ją całkiem wykupią konsumenci. Nie ma tez pewności, że kolejne partie będą czyste. Trzeba próbować, niestety.

 2. Markandstuff
  3 października 2018 at 23:18

  Co do pierwszego – Ponoć partia nie ma z tym nic wspólnego. Winnym jest przepakowywanie tytoniu i warunki transportu do Stanislawa (który rzekomo zajmuje się przepakowywaniem i dostarczaniem tytoni SG i GH do Polski) a przeskakując do czwartego pytania to znów zwrócę się do czechów z https://www.facebook.com/EclesiaPipemaker którzy wykonują całkiem dobre churchwardeny w racjonalnej cenie (ok.50 euro plus przesyłka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*