Fajka Missouri – obrzydliwy room note

2 września 2015
By

Hej!
Przygodę z fajką zacząłem jakoś miesiąc temu. Podebrałem tacie fajkę wrzościową Kulpińskiego, kupiłem MB Vanilla Cream i tak to się zaczęło.
Tytoń jest wspaniały, a pykając go w wyżej wymienionej fajce w pokoju unosił się piękny, słodkawy, czysty zapach zapach tytoniu.
Kierując się bardzo dobrymi opiniami postanowiłem zakupić sobie fajkę kukurydzianą. Ponoć dzięki niej tytoń smakuje o niebo lepiej, pali się fajnie, chłodno i ogólnie korzystanie z tych fajek jest bezproblemowe. No niestety w moim przypadku jest nieco inaczej… Fajkę pyka się całkiem dobrze, ale znacznie słabiej niż wrzościową, a dodatkowo room note jest okropny! Nie czuć już pięknego posmaku tytoniu Vanilla Cream, a zamiast tego w pokoju unosi się straszny zapach jak w starej, zapyziałej melinie… Myślałem, że to może dlatego, iż pokój „przesiąknął” mi dymem, ale odpaliłem dziś ten sam tytoń z fajki Kulpińskiego i w powietrzu unosi się piękny aromat bez żadnych dodatkowych brzydkich zapachów.
Czy jest to wina fajki? Czy można sobie z tym jakoś poradzić? A może tę fajkę przed paleniem należy jakoś specjalnie przygotować? Co o tym wszystkim sądzicie?

3 Responses to Fajka Missouri – obrzydliwy room note

 1. Antemos
  Antemos
  2 września 2015 at 13:06

  Brak smaku może być spowodowany czterocentymetrowym, papierowym filtrem, który fabrycznie jest do fajki pakowany. Wyrzuć (nie wyżuć). Co do room note, to te kukurydzianki są pokrywane jakąś substancją, która przy pierwszych paleniach może rzeczywiście pachnieć nieprzyjemnie. Sprawdź, czy przy czwartej próbie nadal nic się nie poprawia.

  • golf czarny
   3 września 2015 at 09:21

   a jaki to model? Jeśli podstawowy to może jest zbyt ciasna akurat na ten tytoń i pali się ciepło (i mokro?).

   cyt. ” Ponoć dzięki niej tytoń smakuje o niebo lepiej…” heh ja te fajki popieram dla początkujących ale aż tak nie twierdzę.

 2. frm
  3 września 2015 at 17:56

  Nie zawsze tak jest ale zdarza się , że wnętrze kukurydzianki MM jest zapaskudzone jakimś lakierem ( ? ) . Wtedy kilka pierwszych paleń może nie być przyjemnych . W ogóle potrzeba 5 – 6 ciu paleń żeby nowa kukurydzianka uzyskała dobry smak .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*