Co się stało MM965?

8 października 2014
By

Dzień dobry Paniom i Panom!
Jestem tu nowy i nie chcę zaczynać wątku, więc tutaj – czy coś Wam wiadomo co się stało z MM965?
Po kilkuleniej przerwie skusiłem się w sobotę w Krakowie przy Szewskiej na puszeczkę niegdyś bardzo lubianego MM965, i mam za swoje – duuuże rozczarowanie: owszem, jak zwykle najpierw smak matowy, trochę słodki, trochę torfowy, sianowy i cytrusowy, w miarę spalania coraz lepszy(!), owszem spala się zimno, ładnie i na biało, ale to nie jest ten sam smak co jeszcze kilkanaście lat temu! Na puszce co prawda lojalne ostrzeżenie: „manufactured in the UE under the authirity of Dunhill… „, ale – to nie jest ten sam tytoń! Nadal wiodący jest Cav + La, trochę wschodu i troszkę mydła, ale inny, naprawdę inny. Fajka – stary, rzadko używany – latakiowy – Walat nr 7, bez filtrów, skraplaczy i innych wynalazków.
Albo mnie się tak radykalnie zmienił smak, albo coś się stało z MM.
PS – zdezynfekowałem się kawą, odświeżyłem BF Hoggartha (taki sam jak zawsze) i po kilku godzinach znowu spróbowałem w innej latakiowej fajce – Filar 19. Dokładnie te same smaki, troszkę zmienione inną fajką, trochę bardziej wyraźna La, ale – nadal zupełnie nie to samo co.
Czy coś jest nie tak ze mną, czy coś z NIE MOJĄ mixture 965?

Tags:

4 Responses to Co się stało MM965?

 1. Grimar
  Grimar
  8 października 2014 at 10:09

  Pewnie dlatego, że pod marką „dunhill” inny podmiot produkuje ten tytoń niż jeszcze kilkanaście lat temu.

 2. KrzysT
  KrzysT
  8 października 2014 at 10:32

  Kilkanaście lat temu Dunhille produkował Murray’s. Potem Orlik, obecnie podobno Kohlhase und Kopp. Przy każdej zmianie producenta należy się liczyć z jakimiś tam zmianami składu.

 3. JerzyW
  8 października 2014 at 15:59

  Wg. mojej wiedzy K&K jedynie dystrybuuje tytonie Dunhill. Same mieszanki nadal sa produkowane w Danii.

 4. Wlodek
  Wlodek
  9 października 2014 at 22:14

  Ja uważam że tytoń tak jak wino zmienia smak w zależności od roku – a to ilość słońca a to wilgotność powietrza a producent nie ma możliwości korygowania tych zmian z tego powodu że właśnie chce utrzymać „jednakowy poziom” smaku i nie odważy się zmienić receptury. Tak więc są lata kiedy jakaś konkretna marka zmienia smak i wcale nie znaczy to że producent coś „zmienił” – ona zmienia smak właśnie dlatego że on nic nie zmienił :)
  Ot takie spostrzeżenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*