Siedmiu Wspaniałych

5 kwietnia 2014
By

Siedmiu Wspaniałych

Całkiem niedawno szeryf okręgowy PiotrekN obwieścił że do stanu posiadania jego przepastnych magazynów broni i amunicji dołączyły naboje nowego producenta – firmy Davidoff.

Marka znana wielu z Was i chyba dobrze kojarzona, choć problemem są proponowane przez nich ceny. Nie wdając się w dyskusję co do polityki cenowej producenta (o tym już było), chciałbym ogłosić akcję wypróbowania nowych Siedmiu tytoni Davidoff . O które tytonie chodzi ? – można zajrzeć do naszego ulubionego sklepu. Jak pamiętacie z filmu pod tym samym tytułem – Wspaniali byli niezwykle szybcy – bang, bang a potem już tylko dym z lufy, tj. chciałem powiedzieć lulki. Dlatego też liczyć się będzie kolejność zgłoszeń. Zatem zgodnie z filmowym scenariuszem:

 • Poszukuje się sześciu szybko sięgających po broń, którzy za niewielkie pieniądze zechcą postrzelać ze swoich luf nabitych nabojami Davidoff
 • Dewiza z tamtych czasów „Wanted. Dead or alive” jest nieaktualna – only „alive” and „fully determined”
 • Lojalnie uprzedzam że gdzieś na dnie, mojej szuflady leży odznaka szeryfa, zatem przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do grupy  pamiętajcie, że ryzykujecie własną głową za postępowanie nielojalne wobec całej grupy. (wszyscy mamy broń !!!).

Zasady przeprowadzenia akcji są następujące:

 • Wybrańcy (Wspaniali) przelewają kasę na zakup amunicji na moje konto w terminie 3 dni od zamknięcia listy (którą zamknę oczywiście po maksymalnie 7 dniach).
 • Osoba która nie dokona przelewu w terminie wypada z gry, a na jej miejsce publicznie! zapraszam następną osobę z listy.
 • Po otrzymaniu paczki z nabojami przystępuję do podzielenia każdej puszki amunicji na 7 równych części (będę ważył na elektronicznej wadze Floryda, którą zamówię w znanym Wam sklepie z bronią i nabojami).
 • Wykonam 49 paczuszek – dilerek – (torebki foliowe, strunowe) aby proch nie zamókł, albo nadmiernie nie przesechł.
 • Każdy Wspaniały otrzyma przesyłkę pocztową za pośrednictwem Poczty Polskiej zawierającą siedem dilerek z nabojami (średnio po dwa solidne naboje na lufę jednego rodzaju amunicji) oraz losowo wybraną puszkę (do której postaram się wepchnąć dilerki).
 • Każdy Wspaniały, biorący udział w strzelaninie zobowiązuje się do popełnienia recenzji wybranego przez siebie tytoniu (mam nadzieję że nie będzie siedmiu recenzji tej samej amunicji).

Kalkulacja kosztowa przedstawia się następująco:

 • Amunicja – 7 pudełek (puszek) naboi – 502 zł/7 = 71,72
 • Przesyłka pocztowa – 5,50 zł (tak myślę)
 • 7 torebek strunowych (adekwatnych rozmiarów) – 0,30 zł (tak myślę).

Razem koszt zabawy wyniesie więc 77,52 zł.  Strzelamy ?

Chętnych proszę o zgłaszanie się w komentarzach, jeśli będzie Was więcej niż tytułowa Siódemka, nic nie stoi na przeszkodzie aby powstała następna grupa Wspaniałych – musicie tylko wyłonić swojego Szeryfa.

Szeryf Piotr M. Głęboki

 

Tags: , ,

73 Responses to Siedmiu Wspaniałych

 1. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  5 kwietnia 2014 at 21:51

  W poniedziałek zbadam dokładnie ceny listu i torebek, zatem możliwa jest korekta cen (oby w dół)

 2. Lolek
  Lolek
  5 kwietnia 2014 at 21:59

  Zgłaszam się!

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   5 kwietnia 2014 at 22:01

   Jesteś numerem JEDEN !!! ja mam numer 7. :)

 3. MM
  MM
  5 kwietnia 2014 at 22:14

  W każdym westernie jest też taka licha postać, co pcha się tam gdzie jej nie proszą, nie jest to czarny charakter ale prosty chłopina, któremu po prostu nie wychodzi.

  Jako że palę jedynie La mógłbym wejść w spółkę z innym niepełnym cowboyem: ja biorę puszki z La i Orientalami, a towarzysz pozostałe 4. Kwotę dzielimy w odpowiednim stosunku a przesyłka oczywiście dwa razy liczona.

  Jeśli oczywiście szeryf Piotr nie miałby nic przeciwko.

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   5 kwietnia 2014 at 22:27

   Tak jak pisałem – każda akcja jest OK jeśli powstanie nowa, inna grupa ze swoim Szeryfem. Myślę że należy poprosić adminów aby stworzyli sub-wątek dla Twojego pomysłu

  • Ralph
   6 kwietnia 2014 at 21:16

   Jak rozumiem interesują Cię:
   Davidoff Scottish Mixture – Oriental
   Davidoff Royalty – Oriental, Latakia
   Davidoff English Mixture – Latakia
   pozostają:
   Davidoff Blue Mixture, Davidoff Danish Mixture, Davidoff Red Mixture i Davidoff Flake Medallions.
   To ja w takim razie chętnie zostanę drugą, dopełniającą Cię połówką :-) Jeśli oczywiście szeryf wyrazi na taki układ zgodę.

   • MM
    MM
    6 kwietnia 2014 at 21:23

    tak, dokładnie te 3 mnie interesują. Piotrze, co ty na to?

    • Piotr M. Głęboki
     Piotr M. Głęboki
     7 kwietnia 2014 at 15:53

     Nic nie stoi na przeszkodzie aby taką akcję zorganizować. Poproszę o kontakt telefoniczny (podaj mi numer na PW), zadzwonię wieczorem, dogadamy szczegóły. Pozdrawiam :)

  • takeda
   takeda
   15 kwietnia 2014 at 15:04

   Witaj
   Przesłałem Ci propozycję na PW.
   pozdrawiam

   • takeda
    takeda
    15 kwietnia 2014 at 15:05

    Sorki. Wiadomość dla MM

 4. Buldoger
  Buldoger
  5 kwietnia 2014 at 22:27

  Zgłaszam się:-)

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   5 kwietnia 2014 at 22:27

   Zaszczytny numer 2 przyznany. Bang, bang.

 5. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  5 kwietnia 2014 at 22:43
 6. Gall Anonim
  5 kwietnia 2014 at 23:49

  Zgłaszam się.

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   6 kwietnia 2014 at 07:45

   Witaj w gronie Wspaniałych. Bang, bang, bang
   ;)

 7. Zyrg
  Zyrg
  6 kwietnia 2014 at 01:47

  Piotrze, choć się NIE zgłaszam, gratuluję akcji i formy! Powodzenia! PS 100 torebek mieszczących 12g kosztuje 6,25 z przesyłką ;)

 8. takeda
  takeda
  6 kwietnia 2014 at 23:59

  Jestem chętny, choć z recenzją będzie u mnie ciężko, rzekłbym wcale. Za to wykroczenie, szczerze przepraszam, chętnie zachowam głowę, a w zamian zrezygnuję z miana Wspaniałego. Mam nadzieję, że pozostali Wspaniali nie zostaną urażeni moim haniebnym zachowaniem i nie nakażą mi postąpić zgodnie z kodeksem bushido.

  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na szeryfa, a raczej shoguna, który znajdzie odpowiednią liczbę roninów do podobnej akcji z czystą virginią w każdej postaci i całego zapasu Fajkowo.pl

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   7 kwietnia 2014 at 15:56

   Licząc na wyrozumiałość pozostałych, przyjmuję Twoją ofertę. Może gdy wonne dymy owieją twoją głowę, popełnisz jakąś próbę opisania swoich wrażeń, niekoniecznie musi to przecież być stricte recenzja. Witaj w gronie. Bang *4

 9. ajt
  7 kwietnia 2014 at 11:28

  Pif Paf !! I ja sobie pokowboję ;-) proszę mnie dopisać do listu gończego.

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   7 kwietnia 2014 at 15:56

   Dopisano. Ajt wanted. Bang *5

 10. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  7 kwietnia 2014 at 15:58

  Pozostało już ostatnie 6-te miejsce dla jeszcze jednego Wspaniałego. Cieszę się że akcja przebiega tak szybko, no ale jak inaczej mogło by być – w końcu bang, bang i po sprawie.

 11. skip
  7 kwietnia 2014 at 18:27

  Wybierz mnie, wybierz mnie :) zgłaszam się jako ostatni rewolwerowiec ;)

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   7 kwietnia 2014 at 21:25

   Hm. Wiesz jak było na filmie. Ryby wiszą na drzewie ? Zapraszasz do ogniska ? No dobra, dołączyłeś do grona Wspaniałych. Bang*6

   • Piotr M. Głęboki
    Piotr M. Głęboki
    7 kwietnia 2014 at 22:22

    Zgodnie ze scenariuszem filmu

 12. Damien
  Damien
  7 kwietnia 2014 at 18:28

  Szkoda że w akcje nie wchodzi ten tytoń Sweet Mixture No 5, bom ciekaw recenzji specjalistów ale choć w akcji nie bierze on udziału, to nie mogę doczekać się opinii tego czy w składy mieszanek prochowych dla 7 wspaniałych rzeczywiście użyto tak wyjątkowych składników (min Va, La) jakimi odgraża się producent i oczywiście czy warto wydać więcej na proch tak jak ja to robię kupując amerykańskie pociski P.M.C star fire zamiast czeskiej sierry :)

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   7 kwietnia 2014 at 21:29

   Mówią że każdemu należy dać szansę. Oto Twoja: jeśli w ciągu 24 godzin podasz nazwę wioski której bronili Magnificient gunmens, osobiście prześlę dla Ciebie próbkę SM no.5. Strzelaj

   • Damien
    Damien
    8 kwietnia 2014 at 09:00

    Z pozoru łatwe zadanie okazało się niezwykle trudne. Na początku wujek google nie miał nic do powiedzenia. Przeryłem polskie strony – nic. Amerykańskie – prawie nic. W końcu dorwałem scenariusz z filmu – żadnej wzmianki o nazwie wioski. Na samym końcu obejrzałem film :) – albo coś umknęło mojej uwadze albo nigdzie nie pojawia się nazwa bronionej wioski (może jest jakiś kadr z nazwą wioski w tle ale chyba mi umknął).
    Obawiam się, że dotarłem tylko do takich informacji:
    1. Wg funpage’s: Jedyna pojawiająca się nazwa bronionego miasteczka, tylko że z serii Magnificients seven z M.Biehn’em w roli głównej to: Four Corners.
    2. W książce Steven Kinga opartej na tym filmie, bronione miasteczko nazywa się: Calla Bryn Sturgis
    3. W komiksie z serii Star Wars opartym również na filmie miasteczko nazywa się: Cloud Riders
    4. Wg wiki itp pojawiają się tylko lokacje o zdjęciach gdzie kręcony był oryginalny film: Jest to granica Meksyku z USA, gdzie zbudowano fikcyjne miasteczko a zdjęcia kręcone były w Cuernavaca, Durango, Tepotzlan i Churubusco Studios w Meksyku.

    Na podsumowanie, moja wiedza powiększyła się o informacje nie mające nic wspólnego z pytaniem, także niestety nie potrafię odpowiedzieć jak nazywa się wioska broniona przez 7 wspaniałych. Gratuluję tak dobranego zadania, które mogłoby z powodzeniem być pytaniem finałowym w grze o milion. Mimo to miło spędziłem czas poszukując tych informacji :)
    Pozdrawiam

    • KrzysT
     KrzysT
     8 kwietnia 2014 at 09:41

     „W książce Steven Kinga opartej na tym filmie, bronione miasteczko nazywa się: Calla Bryn Sturgis”

     Że co?
     Tak to jest, jak się człowiek opiera na kiepsko tłumaczonej informacji z netu. W „Wolfes of the Calla” owszem, można (łatwo) dostrzec nawiązania do historii przedstawionej w filmie, ale żeby napisać, że jest to książka „w oparciu o film” to jest – delikatnie mówiąc – nadużycie. W ten sposób można napisać, że cały cykl „The Dark Tower” napisany jest na podstawie westernów, z uwagi na postać głównego bohatera. Litości.

     • Damien
      Damien
      8 kwietnia 2014 at 10:14

      The plot of Stephen King’s 2003 novel Wolves of the Calla is loosely based on The Magnificent Seven. In the story, gunslinger Roland Deschain and his allies defend a small village from a raiding party that steals children once a generation. The village’s name, „Calla Bryn Sturgis”

      Napisałem że informacje jakie zdobyłem pochodzą z netu. Nie wiem kto dokonuje nadużyć w recenzjach ale w trakcie poszukiwań nie wnikałem w związki przyczynowo-skutkowe powiązań pobocznych co do treści pytania. Tzn nie sprawdzałem prawdziwości oświadczeń krytyków filmowych. Takim tropem pobocznym była zamieszczona informacja o książce.
      A oto kiepskie tłumaczenie tekstu źródłowego w moim przekładzie:
      Fabuła Stevena Kinga z 2003 w noweli Wolfes of the Calla jest luźno oparta na The Magnificent Seven. W tej historii, rewolwerowiec Roland Deschain i jego sojusznicy bronią małej osady… Nazwa w miasteczka, „Calla Bryn Sturgis”.
      Luźno oparta ale oparta. W każdym razie o tej noweli wspomniano już w informacjach odnośnie filmu, czyli dla fanów ma to jakieś znaczenie.
      Ot taka ciekawostka odnośnie Siedmiu wspaniałych.

      • miro
       8 kwietnia 2014 at 10:18

       „Novel” to jednak „powieść”.
       „Nowela” to – bo ja wiem? – chyba „short story”.

       • Rheged
        8 kwietnia 2014 at 10:41

        Opowiadanie to „short story”. Nowela to „novelette”.

       • MM
        MM
        8 kwietnia 2014 at 10:44

        novella to nowela, short story to raczej opowiadanie

       • Damien
        Damien
        8 kwietnia 2014 at 10:46

        Racja angielskie słowo „novel” w porządnym tłumaczeniu oznacza powieść.
        „Novelette” to nowela.
        Nie zmienia to jednak pozostałej treści tłumaczenia :) lub sensu że w „słowie pisanym” autorstwa Stevena Kinga LUŹNO opartym na filmie… Bla bla bla.
        Dość mam już tych dywagacji o produktach pobocznych od Siedmiu „kurde” wspaniałych. Spędziłem nad szukaniem odpowiedzi sporo czasu i to nie w próbie uzyskania próbki ale podjęcia wyzwania. Przegrałem i to czy Steven King albo Muhammad ibn Rashid ibn Muaddib ibn ibn, nie ma w tej chwili znaczenia. Wiadomo że w necie bzdury wypisują i trzeba oddzielić plwa od ziarna ale gdybym sugerował się kiepskim tłumaczeniem pewnie jako odpowiedź strzeliłbym Four Corners, bo informacja o tym, że to jest nazwa wioski, ale z serialu była mocno ukryta, lub co gorsza gdybym kierował się kiepskim tłumaczeniem strzeliłbym Cuernavaca :). Widzisz Krzysiu, jakoś nie sugeruje się kiepskim tłumaczeniem bo mimo wszędobylsko poukrywanych dziwnych nazw wioski pod synonimem Magnificient Seven, nie dotarłem do tej jedynej – o ile ta wioska była w ogóle jakoś nazwana, gdyż po wielu próbach przestaje wierzyć że jakoś nazwę ma :).

    • Piotr M. Głęboki
     Piotr M. Głęboki
     8 kwietnia 2014 at 18:50

     Wykonałeś kawał dobrej roboty i w zasadzie odpowiedziałeś na pytanie, zadane przeze mnie. Rzeczywiście w filmie nie ma żadnej informacji o nazwie wioski, której bronili wspaniali. Wg scenariusza do filmu używano roboczej nazwy Cuatro Esquinas, co potwierdzić sobie można w remake filmu „Powrót siedmiu wspaniałych”. Podziwiam Twoją wolę udzielenia odpowiedzi i za to jak podszedłeś do tematu chciałbym poprosić o adres do wysyłki próbki Davidoff SM no.5. Gratulacje, bang

     • PiotrekN
      8 kwietnia 2014 at 20:23

      Damien, szacun !

      • Damien
       Damien
       8 kwietnia 2014 at 21:34

       Przyznam, że wciągnąłem się w tą zabawę mocniej niż chciałem. Nawet po oznajmieniu że wątpię iż wioska ma jakąś nazwę szukałem dalej :). Byłem zbyt mocno zdziwiony że na stronach anglojęzycznych nie ma nawet wzmianki o tym a przeryłem ich chyba z 30. W każdym razie nie czuję żebym w pełni zasłużył na próbkę ale z chęcią i podziękowaniem ją przyjmę. Głównie z uwagi na to że sam próbowałem skusić kolegów na zrzutkę na ów tytoń a teraz zobowiązuję się dołączyć recenzję Davidof No 5 do reszty recenzji 7 wybrańców. Lecz z góry uprzedzam, moja znajomość tytoni jest mierna a wyczucie smaku niewyrobione dlatego też recenzja może nie być tak dobra jak większość tu zamieszczonych ale starać się będę tak samo jak starałem się znaleźć odpowiedź na pytanie.

       • Kien2
        8 kwietnia 2014 at 22:25

        Jak już otrzymasz próbkę owego genialnego tytoniu, spróbujesz i wpadniesz w zachwyt, podaję skład smaczniejszej i znacznie tańszej alternatywy: Planta – Danish Black Vanilla – 2,3g, Gawith Goggarth – Dark Flake – 0,7g. Pozdrawiam! :)

       • Kien2
        8 kwietnia 2014 at 22:37

        Korekta: Hoggarth, a nie Goggarth, of course… :)

 13. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  7 kwietnia 2014 at 21:54

  Magnificient Gunmens utworzyli team. Lista Wspaniałych przedstawia się następująco:
  1. Lolek – bang
  2. Buldoger – bang, bang
  3. Gal Anonim – bang, bang, bang
  4. Takeda – bang *4
  5. Ajt – bang*5
  6. Skip – bang*6
  7. Piotr M.Głęboki – BANG.

  Panowie Wspaniali, pora zebrać kasę na zakupy amunicji. Każdego z Was proszę o przesłanie do mnie swojego adresu e-mail. Podaje mój e-mail:
  piotr_gleboki(at)post.pl. Proszę o wysłanie maili do środy, do końca dnia. W czwartek dokonam weryfikacji, każdy z Was otrzyma ode mnie numer konta bankowego do przelewu, wraz z podaniem kwoty. Szeryf okręgowy PiotrekN potwierdził, że może nadać transport pociągiem „15.10 do Yumy”, ale to chyba był inny western. Strzelamy !!!

  Scenariusz przedstawia się następująco:
  * w czwartek robimy przelewy
  * w piątek szeryf Piotrek wysyła transport (o 15.10 do Łodzi)
  * w poniedziałek, ważę i pakuję
  * wysyłka we wtorek w „samo południe” (świetny western, polecam)
  * gdyby to był US Mail, to w czwartek amunicja była by u Was a PP ? zobaczymy
  * w czas weekendu chyba można będzie ładować amunicję do luf, tj. lulek
  * następny tydzień pozostanie na przemyślenia i konstrukcję recenzji/opisów wrażeń (specjalnie dla Takedy)
  * następnie chwytamy rewolwery tj. pióra w ręce (chyba należało by napisać klawiatury, ale nie wiem czy to nie nazbyt współczesne, zatem pozostańmy w konwencji) i piszemy. Bang, bang. Pozdrawiam Wspaniałych
  Szeryf Piotr M. Głęboki

  • takeda
   Takeda
   7 kwietnia 2014 at 22:25

   Mój poszedł

   • skip
    7 kwietnia 2014 at 23:17

    mój też

 14. Buldoger
  Buldoger
  7 kwietnia 2014 at 22:13

  Szybko/łatwo poszło!:-) Trza słoja na tytuń dokupić;-)

 15. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  8 kwietnia 2014 at 06:56

  Gal Anonim i Ajt wanted. Proszę o przesłanie maili

  • Gall Anonim
   8 kwietnia 2014 at 13:36

   Właśnie wysłałem.

 16. Buldoger
  Buldoger
  8 kwietnia 2014 at 17:08

  Nie wiem, czy pamiętacie film…ale Lee zdradził;-)
  http://www.filmweb.pl/person/Robert+Vaughn-5899

 17. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  8 kwietnia 2014 at 18:58

  Adresy e-mail zostały skompletowane. Wszyscy Wspaniali odliczyli się. Panowie gratuluję. Jutro każdy z Was otrzyma mail z numerem konta do wpłaty. Koperty z bąblami już kupiłem (80gr/szt.), a torebki będą zdobyczne. Zatem dziś dokonam finalnej kalkulacji i podam ją Wam w mailach. Reszta wg scenariusza.

 18. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  9 kwietnia 2014 at 22:15

  Hue-and-cry was sending.

  Panowie Wspaniali, pora dokonać zakupów amunicji do naszych luf tj. lulek. Czas wyjazdu do Cuatro Esquinas zbliża się nieubłaganie. Bang, bang. Szeryf Piotr M. Głęboki.

  PS: Pamiętajcie że szeryf okręgowy PiotrekN musi nadać paczkę o 15.10 w piątek, aby w poniedziałek dojechała do Yumy.
  Pozdrawiam Szeryf Piotr M. Głęboki

  • takeda
   Takeda
   10 kwietnia 2014 at 01:01

   Melduję:

   – przelew zlecony, BANG !!!
   – zwrotny e-mail wysłany, BANG, BANG !!!

   pozdrawiam

  • skip
   10 kwietnia 2014 at 07:34

   poszło :)

 19. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  11 kwietnia 2014 at 19:12

  Attention, attention. Wanted for crime of pipe smoking, such smokers summoned by name:

  *Lolek
  *Buldoger
  *Gal Anonim
  *Takeda
  *Ajt
  *Skip
  *Piotr M. Głęboki

  are obliged to commit the reviews for received tobacco, bark for the perpetration of said Peter M. Głęboki, and with the significant participation of the county sheriff PiotrekN, will soon receive. Failure to comply with an obligation imposed, is punishable by a ban of smoking pipes for 7 years, together with showing the names of offenders to the public view, by posting letters of hounds on the noticeboard of that forum. Sets a deadline of two weeks since Wednesday, April 16 to complete the order. In return, of the review is allowed to describe their experience, acquired during any selected tobacco smoking. The district Court of the County Cuatro Esquinas.

 20. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  11 kwietnia 2014 at 19:16

  Uwaga, uwaga. Poszukiwania za przestępstwo palenia fajki, następujący palacze:

  *Lolek
  *Buldoger
  *Gal Anonim
  *Takeda
  *Ajt
  *Skip
  *Piotr M. Głęboki

  przywołani z imienia są zobligowani do popełnienia recenzji otrzymanego tytoniu, który za sprawstwem wymienionego Piotra M. Głębokiego i przy znaczącym udziale szeryfa okręgowego PiotrkaN, wkrótce otrzymają. Niedopełnienie nałożonego obowiązku, jest zagrożone karą zakazu palenia fajki przez lat 7, wraz z podaniem nazwiska przestępcy do wiadomości publicznej, poprzez wywieszenie listów gończych na tablicy ogłoszeń tegoż forum. Ustala się nieprzekraczalny termin 2 tygodni od środy 16 kwietnia na wykonanie zlecenia. W zamian recenzji dozwolone jest opisanie własnych wrażeń, nabytych podczas palenia dowolnie wybranego tytoniu.

  Sąd okręgowy hrabstwa Cuatro Esquinas.

 21. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  11 kwietnia 2014 at 19:17

  Panowie Wspaniali, dzisiaj przyszło telegramem. ;)
  Pozdrawiam Piotr M. Głęboki

 22. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  11 kwietnia 2014 at 19:28

  Właśnie doszedł nowy telegram. Sąd dopisał do listy Damiena. Nie ma lekko. Szeryf Piotr M. Głęboki

 23. Buldoger
  Buldoger
  12 kwietnia 2014 at 20:52

  Piotr M. Głęboki, jak tam sprawy? Zgodnie z harmonogramem;-) Tytonie wyszły z Fortu Fajkowo?

  • Piotr M. Głęboki
   Piotr M. Głęboki
   13 kwietnia 2014 at 13:36

   Napisałem w ostatnich komentarzach że wkrótce otrzymamy naboje. Szeryf okręgowy wykonał zadanie i Fort Fajkowo opustoszał. W tej chwili pociąg, który wyruszył o 15.10 jedzie przez terytoria plemienne i o ile nie zostanie zaatakowany przez bandę Calvero, powinien w poniedziałek dotrzeć do Yumy tj. Łodzi. Pozostanie przepakować, zapakować i rozesłać amunicję do każdego z Was, co najpóźniej we wtorek (wysyłka) się stanie. Użyję US Mail, więc po 2-3 dniach amunicja będzie u Was.

   • Buldoger
    Buldoger
    13 kwietnia 2014 at 22:13

    Super, czyli amunicję dostarczy jutro Courier lub Post Office do Boat City;-) Miejmy nadzieję, że Czerwonoskórzy (zwolennicy Amphory nie opóźnią/przechwycą transportu;-) Jakby coś telegrafuj;-)

 24. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  14 kwietnia 2014 at 21:11

  Panowie Wspaniali. Nieuchronnie zbliża się koniec naszej akcji; przynajmniej w sensie logistycznym. Amunicję przywiózł dziś kurier swoim sześciokonnym dyliżansem i zostawił pod opieką Pani Żony, która na szczęście nie pali. Dzięki temu mogłem spokojnie wieczorem zająć się podziałem naboi na magazynki (takie okrągłe, jak do pepeszy – ale to chyba inna bajka) oraz słynne i ulubione „frytkowe” torebki, by wonie się nie pogryzły. Uspokajam, dilerki strunowe zgodnie z zapowiedzią zostały użyte. Monetki znajdziecie w magazynkach do pepeszy, aby Polish Mail ich nie zmiętosił zanadto. Jutro grzecznie pomaszeruję do Post Office i o ile gdzieś po drodze nie napotkam ludzi Calvero, ani Czerwonoskórych, wyślę wszystko do Was. Uff, w domu pachnie pięknie, różnorako, a ja teraz siedzę i zastanawiam się od czego zacząć ?. Miałem dużą frajdę podczas organizacji całej akcji, dziękuję wszystkim którzy wzięli w niej udział. Szczególne podziękowania składam Szeryfowi Okręgowemu PiotrkowiN, dzięki któremu mogła ona przebiec tak sprawne. Przypominam wszystkim Wspaniałym o decyzji Sądu Okręgowego w sprawie recenzji i rygorach płynących z wydanego postanowienia. Odpis wyroku Sądu znajduje się powyżej, dla ułatwienia oryginał został przetłumaczony. Za stosunkowo nie duże pieniądze, mamy na zbliżające się Święta Wielkiejnocy super prezenty. Zając w tym roku jest dla nas łaskawy. Szeryf Piotr M. Głęboki

 25. takeda
  takeda
  14 kwietnia 2014 at 22:22

  Tak jak przypuszczałem, zgodnie z KPA sprawa będzie załatwiona bez zbędnej zwłoki. Myślę, że na równi z Szeryfem Okręgowym, winniśmy Ci wdzięczność za poświęcony czas, chęci i wspaniałą oprawę akcji.

 26. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  15 kwietnia 2014 at 19:33

  Według informacji z local Post Office, zając zapuka do Waszych drzwi najpóźniej w piątek. Przesyłki nadane listem priorytetowym. Mailowo prześlę numery listów, aby każdy z Was mógł śledzić losy swojej przesyłki. Tym samym akcję Siedmiu Wspaniałych uważam za zakończoną (oprócz recenzji). Cieszę się że z Waszą pomocą dane mi było przeprowadzić ją z szybkością tornada, no ale tak jak pisałem na wstępie artykułu „Wspaniali byli niezwykle szybcy – bang, bang a potem już tylko dym z lufy, tj. chciałem powiedzieć lulki.”. Panowie Wspaniali dziękuję, to była duża frajda móc współpracować z Wami. Pozdrawiam Wielkanocnie. Szeryf Piotr M. Głęboki.

  PS: Trochę będzie mi przykro, schować gwiazdę US Marshall na dno szuflady; jest taka ładna i błyszcząca. A co tam, do Świąt ją sobie jeszcze ponoszę. Bang, bang.

 27. Buldoger
  Buldoger
  16 kwietnia 2014 at 22:35

  Dyliżans Post Office przywiózł dzisiaj tytonie. Tytonie są już w magazynku 7 strzałowego Colta. Tytonie przyszły w bardzo dobrej kondycji, odpowiednio nawilżone i aromatyczne! Bardzo dziękuję Piotrowi M. Głębokiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie całej akcji oraz pozostałym Współtowarzyszom za chyba najszybszą akcję w historii Portalu!;-)
  Fajnie, że Piotr z Fortu Fajkowo oferuje tak zacną amunicję!
  Nic, tylko strzelać w Wielkanoc, czego Wam i sobie życzę;-)

 28. Gall Anonim
  17 kwietnia 2014 at 10:06

  Polish Mail z nową porcja amunicji właśnie do mnie zawitał, więc można działać.
  Bardzo serdecznie dziękuję za zorganizowanie akcji i wszystkim Wspaniałym życzę smacznego.
  Bang bang

 29. ajt
  17 kwietnia 2014 at 14:51

  Joe Dymiąceusta czekał wraz z kilkoma wojownikami na rozwidleniu traktu. Już sięgałem po rewolwer gdy podniósł dłoń w geście pokoju. Blada twarz nie szaleje, Joe Dymiąceusta ma coś dla ciebie… i zza paska, do którego przytłoczone były skalpy kurierów, wyjął 7 jarzących się dziwnym światłem pocisków różnego kalibru. Joe to ,,znalazł,, dziś rano, silne duchy w nich żyją, dzieci Davidoffa, demona skwierczącej prerii. Joe ich nie chce, są dla ciebie. Niech twój rewolwer je ukocha, niech pachnięcie będzie z tobą …
  Brzmiały mi w uszach jego słowa gdy naboje pobrzękiwały w kieszeni.

  potwierdzam odbiór i dziękuję za sprawnie przeprowadzaną akcję organizatorom jak i reszcie uczestników.

  Pozostaje jeszcze napisać raport ze strzelnicy …

 30. takeda
  Takeda
  17 kwietnia 2014 at 15:39

  Również potwierdzam odbiór amunicji (dziś o godzinie 14.00). Jeszcze raz dziękuję wszystkim za współuczestnictwo w zabawie. Pozostaje: ładuj i pal, a raczej faj.
  Spokojnych, radosnych świąt i smacznego fajczenia

 31. skip
  17 kwietnia 2014 at 16:00

  Ponny Express dotarł i do mnie. Kurzę własnie pierwszą faję z Danishem.

 32. Damien
  Damien
  18 kwietnia 2014 at 18:01

  Jako „wsparcie” 7 wspaniałych nie potwierdzam odbioru amunicji. Powtarzam, kawaleria wsparcia nie otrzymała amunicji na czas, tym samym droga odwrotu nie jest chroniona :)

 33. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  18 kwietnia 2014 at 19:10

  Damien sorry. Miałem sporo problemów przed Świętami. Pogrzeb serdecznego kolegi, i takie tam. Zaraz po świętach (wtorek) otrzymasz wsparcie ( w potrójnej ilości fajkowej). Przyjmij proszę moje szczere przeprosiny, nie dałem rady. Życzę wesołych Świąt. :)

 34. Damien
  Damien
  18 kwietnia 2014 at 19:32

  Współczuję straty przyjaciela a jeśli chodzi o tytoniowy tytoń to nie ma sprawy. Amunicja nie zając nie ucieknie :), ba wręcz go dosięgnie.

 35. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  19 kwietnia 2014 at 14:25

  Twoja cierpliwość zostanie wynagrodzona. Otrzymasz przesyłkę specjalną, którą będzie zawierała… nie, nie powiem. Poświąteczny Zając przyniesie Tobie paczkę niespodziankę. Jeśli będziesz chciał, sam o niej napiszesz, może w recenzji, na którą liczę. Dziękuję za wyrozumiałość, jeszcze raz przepraszam za opóźnienie. Przesyłka już została przygotowana, we wtorek zabierze ją UPS, więc we środę powinna być u Ciebie. Wesołych Świąt.

 36. Piotr M. Głęboki
  Piotr M. Głęboki
  24 kwietnia 2014 at 20:58

  Damien czy Pony Express dostarczył przesyłkę ?

 37. skip
  25 kwietnia 2014 at 18:12

  Popełniłem recenzje o wszystkich otrzymanych „nabojach”. Jakoś tak się rozpędziłem :D pozdrawiam resztę „obrońców uciśnionych” :D

  • Buldoger
   Buldoger
   25 kwietnia 2014 at 19:49

   Skip, krótko mówiąc pozamiatałeś w temacie!!!

   • skip
    26 kwietnia 2014 at 20:13

    No sorry :D

 38. Damien
  Damien
  7 maja 2014 at 20:16

  Witam,
  byly turbulencje z ta przesylka, kurier 3 dni mi ja dostarczal:), a dotarla do mnie na 3 h przed wyjazdem do Belgii – masakra. Od tego czasu pracuje na „Shutdown” zakladow Ineos co dzinnie po 12 h – bez dnia wolnego. Prosze wysoki sad okregowy o odroczenie recenzji do weekendu. Moze dostane wolny dzien w niedziele to napisze relacje z sesji z Davidoffem. Przepraszam za opoznienie i brak kontaktu – ciezko bylo u mnie z internetem do tego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*