Krótkie pytania – już można

23 lutego 2010
By

Pytano mnie z formularza kontaktowego, czy jest możliwość doinstalowania przy Fajkanecie forum dyskusyjnego. Technicznie taka możliwość istnieje, ale forum u nas nie będzie. Po pierwsze, opiniotwórcze forum dla fajczarzy z ogromnym dorobkiem i wieloletnią tradycją => już jest.

Po drugie, nie będziemy z FMS konkurować, ponieważ nie jesteśmy idiotami i sami tam szukamy informacji do naszych artykułów…

Po trzecie, tak naprawdę, nie jesteśmy nawet dla FMS alternatywą, a co najwyżej – uzupełnieniem.

Chcemy jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników i umożliwić zadawanie krótkich pytań. Powstała właśnie nowa kategoria „Krótkie pytania”, dostępna w linku na czarnej belce nawigacyjnej pod nagłówkiem – wystarczy najechać myszą na „Users Voice” i się pokaże.

Zrzucik

Pytania nie będą się wyświetlać na stronie głównej, żeby nie czynić rozgardiaszu. I żeby koledzy nie wstydzili się zadawać prostych pytań. Natomiast odpowiedzi na te pytania będą wyświetlały się w widżecie z komentarzami na lewym marginesie.

Polecam tę kategorię pieczy wszystkich, którzy są życzliwi dla innych. Nie trzeba fajki palić od urodzenia, żeby pomóc tym, którzy mają wątpliwości. Dzielmy się swoją wiedzą i doświadczeniem – jakiekolwiek ono jest. Traktujmy innych, jak sami chcemy być traktowani…

Że wielkie słowa i że zrzędzę, mendzę i mentorzę? Może i tak, ale nie boję się truizmów. Za często o nich zapominamy w tym naszym pośpiechu.

Tags:

7 Responses to Krótkie pytania – już można

 1. Alan
  Alan
  23 lutego 2010 at 11:00

  „Powstała właśnie nowa kategoria “Krótkie tania”” – Pytania* ;)

 2. 23 lutego 2010 at 11:06

  Jak zawsze czujny – kiedy będziemy robić stronkę o Fajkanet Team, to będzie tam na 100 proc. wpis „Korekta – Alan”. Dziekuję, już poprawiam.

  • Alan
   Alan
   23 lutego 2010 at 12:01

   Cóż, wytykanie błędów innym wychodzi mi nazbyt dobrze ;)

 3. marek milczek
  marek milczek
  26 grudnia 2010 at 15:04

  To ja chyba będę pierwszy. Jacku, czy można coś wykombinować, by linki do innych stronek otwierały się w innej karcie? Można wprawdzie kliknąć prawym przyciskiem myszki i to zrobić, ale nie zawsze się o tym pamięta. Później trzeba wracać do fajkanetu. To lekko irytujące. Można tak zrobić, by automatycznie przenosiło do nowej karty, albo trzebaby otwierać.
  A może się czepiam, bo się przyzwyczaiłem do tego na forum http://www.racjonalista.pl/ ?…
  A swoją drogą polecam ten portal dla wszystkich z „otwartą głową” :)

  • KrzysT
   KrzysT
   26 grudnia 2010 at 15:15

   Marek, doinstaluj sobie do przeglądarki gesty – Opera ma to „w pakiecie”, w FF jest to dodatek „Mouse Gestures” względnie „Fire Gestures”. Jak już je masz, to klikasz na linka na środkową rolkę i otwiera się w nowej karcie. Zmienianie standardu strony byłoby jak sądzę mocno upierdliwe dla większości użytkowników przyzwyczajonych do standardu właśnie…
   A gesty są fajną rzeczą i błyskawicznie się człowiek do nich przyzwyczaja, przynajmniej do podstawowego zestawu.

   • jalens
    26 grudnia 2010 at 16:33

    W FF rolka myszy działa już bez doinstalowywania czegokolwiek

 4. marek milczek
  marek milczek
  26 grudnia 2010 at 18:00

  Wiem i korzystam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*