Karl Erik

6 grudnia 2015
By

Duńskie kształty fajek czy też fajki o duńskich kształtach jakoś do mnie nie przemawiają. Ostatnio jednak na chińskim taobao zauważylem śliczne volcano, którego aukcje udalo mi się wygrać. Fajka wyszła spod ręki nieżyjącego Karla Erika Ottendahla, a firma zaraz przed jego śmiercią przeszła i obecnie należy do Design Berlin.

kePiszę o tym dlatego, że fajka okazała się posiadać perfekcyjną wręcz ergonomię. Nie tylko doskonale leży w dłoni, ale co dla mnie ważniejsze, kształt ustnika zezwala jej na swobodne zwisanie z ust podczas palenia np. w trakcie pracy. Ustnika nie trzeba praktycznie przygryzać, bo fajka opiera się o żuchwę nie wywierając ciężarem parcia na zęby.

Z w/w powodu odświeżam ten zapomniany dział portalu wklejając linki do dwóch aukcji, na których można się starać o nabycie świetnych fajek pochodzących spod ręki śp. K.E.O. :

Link do aukcji ebay, czas do zakończenia 6 dni:

KLIK

Link do aukcji na allegro, pojawił się na gadaczce, a że ja na allegro nie zaglądam, to pozwolę sobie podziękować koledze, który go zamieścił. Czas do zakończenia 4 dni:

KLIK

Billard z ebaya mie wymaga komentarza.

Fajka znajdująca się na allegro, pomimo pięknego usłojenia, posiada ustnik w tym smym kształcie, co fajka nabyta przeze mnie. Przygryzaczy (clencherów) namawiam więc gorąco do zakupu, bo wygoda z palenia jest olbrzymia. Zwrócić jednak należy uwagę na fakt, że fajka ta wymagać będzie niemało wysiłku przy higienizacji – proszę zwrócić uwagę na rim. Komin też wygląda jakby nagar ściągany był ostrym narzędziem, co wymagać będzie pracy. Kto się wyzwań nie lęka i chce ją uratować – śmiało. Wierzę, że warto. Albo, zamiast się głowić i brudzić bojąc jednocześnie, że coś się zepsuje, po zakupie, proszę fajkę posłać naszemu portalowemu renowatorowi Andrzejowi i sprawa rozwiązana.

Zapraszam do aukcji i życzę powodzenia.

One Response to Karl Erik

  1. Faust
    6 grudnia 2015 at 19:34

    Widziałem aukcje na allegro. Policytuje i zobaczymy jak pójdzie;) chętnie bym się zmierzył z odnową jej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*