Przewóz „bulka”

22 maja 2018
By

Cześć.

Krótkie pytanie: Czy można wracając z USA przewozić przy sobie tytoń w formie bulk? Czy tylko puszki i koperty?

Pozdrawiam.

6 Responses to Przewóz „bulka”

 1. Puffalo Bill
  Puffalo Bill
  22 maja 2018 at 23:34

  Najlepiej puszki – i to maxymalnie 250 gram na osobę czyli trzeba uważać na różnicę między gramami a uncjami – mała puszka to często 2 OZ.

  • Grimar
   Grimar
   23 maja 2018 at 09:44

   Co do gramów i uncji to wiem, natomiast jakieś problemy są z bulkiem? To chyba też jest jakoś zapakowane i zapieczętowane odpowiednim „stemplem”, czy jak to nazwać. Czy się mylę i jest to traktowane jako przewóz suszu?

   • Puffalo Bill
    Puffalo Bill
    23 maja 2018 at 14:11

    Tytoń na wagę dostajesz w najzwyklejszej torebce strunowej. Może są sklepy, które jakoś to pakują, ale ja na takie nie trafiłem.

    • Grimar
     Grimar
     23 maja 2018 at 15:16

     No to w pytę, nie dobrze.

 2. pigpen
  pigpen
  23 maja 2018 at 22:28

  Tytoń ze smokingpipes ma naklejkę z logo sklepu. Do tego faktura i powinno być ok. Ze Szwajcarii znajomy mi przywozi bulki a Szwajcaria w Unii nie jest i zasady są takie same. Pokazuje fakture/rachunek i wsiada do samolotu. Pozdrawiam

  • Grimar
   Grimar
   24 maja 2018 at 13:06

   Dzięki, to dobra wiadomość. Bardziej wolałbym zakupy zrobić w pipesandcigars, bo są tam rzeczy, których aktualnie nie ma smokingpipes. Z tego co widziałem, to oni na folie z bulkiem naklejają szablonową etykietę z nazwą produktu, ilością, id produktu i zamówienia, oraz informacją w jakim sklepie zostało to kupione (bez logo). Takie zwykły wydruk, jak z Worda. Taka forma chyba nie będzie problemem, jeśli rachunek będę mieć przy sobie? Wolę się upewnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*