Przewóz „bulka”

22 maja 2018
By

Cześć.

Krótkie pytanie: Czy można wracając z USA przewozić przy sobie tytoń w formie bulk? Czy tylko puszki i koperty?

Pozdrawiam.

6 Responses to Przewóz „bulka”

 1. Puffalo Bill
  Puffalo Bill
  22 maja 2018 at 23:34

  Najlepiej puszki – i to maxymalnie 250 gram na osobę czyli trzeba uważać na różnicę między gramami a uncjami – mała puszka to często 2 OZ.

  • Grimar
   Grimar
   23 maja 2018 at 09:44

   Co do gramów i uncji to wiem, natomiast jakieś problemy są z bulkiem? To chyba też jest jakoś zapakowane i zapieczętowane odpowiednim „stemplem”, czy jak to nazwać. Czy się mylę i jest to traktowane jako przewóz suszu?

   • Puffalo Bill
    Puffalo Bill
    23 maja 2018 at 14:11

    Tytoń na wagę dostajesz w najzwyklejszej torebce strunowej. Może są sklepy, które jakoś to pakują, ale ja na takie nie trafiłem.

    • Grimar
     Grimar
     23 maja 2018 at 15:16

     No to w pytę, nie dobrze.

 2. pigpen
  pigpen
  23 maja 2018 at 22:28

  Tytoń ze smokingpipes ma naklejkę z logo sklepu. Do tego faktura i powinno być ok. Ze Szwajcarii znajomy mi przywozi bulki a Szwajcaria w Unii nie jest i zasady są takie same. Pokazuje fakture/rachunek i wsiada do samolotu. Pozdrawiam

  • Grimar
   Grimar
   24 maja 2018 at 13:06

   Dzięki, to dobra wiadomość. Bardziej wolałbym zakupy zrobić w pipesandcigars, bo są tam rzeczy, których aktualnie nie ma smokingpipes. Z tego co widziałem, to oni na folie z bulkiem naklejają szablonową etykietę z nazwą produktu, ilością, id produktu i zamówienia, oraz informacją w jakim sklepie zostało to kupione (bez logo). Takie zwykły wydruk, jak z Worda. Taka forma chyba nie będzie problemem, jeśli rachunek będę mieć przy sobie? Wolę się upewnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*