Vauen 5316

24 maja 2019
By

Witam serdecznie wszystkich Państwa

Po przekopaniu internetu postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc w ocenie i wycenie fajki której jestem posiadaczką.  Jestem totalnym laikiem w tym temacie i ani ja ani nawet nikt z moich bliskich czy przyjaciół nigdy fajki nie palił, jednak pamiętam za studiów cudowny aromat fajowe tytoniu pykanego przez jednego z wykładowców w holu uczelni.

Jednak do rzeczy:

Dziadek mojego męża otrzymał w prezencie od ojca przyjaciela fajkę Vauen 5316. Przypuszczalnie było to w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Może ktoś z Państwa spotkał się z tym modelem i orientuje się w jakich latach był produkowany i jaka może być jego wartość?

Dodam tylko że dziadek męża był Bawarczykiem i fajka pochodzi z Niemiec.

4 Responses to Vauen 5316

 1. Puffalo Bill
  Puffalo Bill
  24 maja 2019 at 16:30

  Proponuję zapytać u źródła: info@vauen.de
  Tylko lepiej dołączyć zdjęcia.
  Podadzą lata produkcji i cenę z tamtego okresu, która raczej nijak się będzie miała do teraźniejszej wartości. Ale będzie już coś wiadomo.

 2. Dr Ketis
  Dr Ketis
  24 maja 2019 at 16:55

  Zapewne niewiele to wniesie do dyskusji, zwłaszcza po moich przedmówcach, ale z pewnością wartość sentymentalna fajki przewyższa cenę jaką gotów by był zapłacić za nią ewentualny nabywca. Tak to już z fajkami jest, wyłączając kilka najbardziej renomowanych firm, do których jednak trudno Vauena zaliczyć.

 3. Alina
  24 maja 2019 at 21:52

  Serdeczne dzięki Panowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*