Gawith Hoggarth – Bright CR Flake (video recenzja)

22 września 2019
By

Zapraszam na video recenzję tytoniu Gawith Hoggarth – Bright CR Flake.

Źródło: https://thepipeshop.co.uk

Tags: , ,

11 Responses to Gawith Hoggarth – Bright CR Flake (video recenzja)

 1. Janus
  23 września 2019 at 21:41

  Drżącymi rękami uruchamiałem recenzję, bo dla mnie jest to najsmaczniejsza z virginii. I okazało się, że nie jestem odosobniony. Dziękuję za recenzję.
  Szukam tytoniu osiągalnego w Polsce, który mógłby wypełnić lukę po Bright CR. A nie mam odpowiedniego doświadczenia z innymi tytoniami. Kiedyś Bright CR został porównany przez p. J. Rochackiego do starej daty Capstana. A dziś? Czy dzisiejszy Capstan (żółty lub niebieski) jest podobny? W innych virginiach brakuje mi „chlebowości” a może miodu BCR. Pozdrawiam

  • Grimar
   Grimar
   24 września 2019 at 08:33

   Trudno o substytut, z uwagi na ten indywidualizujący cierpki posmaczek. Pod kątem miodu nieco podobny może być F&T Cut Blended Plug, ale tylko wtedy gdy się go podsuszy mocniej (ale nie przesuszy). Warto też mocniej podsuszyć Glengarrego, żeby wyciąć z niego jak najwięcej aromatu, wtedy będzie nieco (ale jednak dalej „nieco”) podobny, w końcu ponoć mają tę samą bazę.
   Pozdrawiam.

 2. Janus
  24 września 2019 at 21:42

  Czekam na Broken Scotch Cake. Do tej pory nie próbowałem. Ten sam producent, może podobny smak? A właśnie ten indywidualny smak Bright CR tak mnie urzekł. Nie znalazłem go w FVF czy BBF. A szkoda. Są niewątpliwie bardzo dobre, ale to nie mój Graal.
  Pozdrawiam

  • Grimar
   Grimar
   25 września 2019 at 10:06

   Na kanale Pyk Puff była recenzja Broken Scotch Cake. Bardzo dobry tytoń, jednak w ogóle niepodobny do Bright CR.

   • Janus
    26 września 2019 at 12:46

    Zamówiłem – spróbuję, tym bardziej, że widzę ma dobrą opinię.
    Poza tematem; dawno nie widziałem komentarzy do recenzji tytoniu. Może wróci stary zwyczaj dodawania własnych ważeń. Gdyby nie video-recenzje, to mielibyśmy wyciszenie fajka.netu.
    Ave Grimar!
    Pozdrawiam

   • Janus
    6 października 2019 at 12:49

    Dostałem w minionym tygodniu Broken Scotch Cake. Zapaliłem prosto z koperty (nie był specjalnie wilgotny) i mam te same odczucia. Tytoń dobry ale inny smak. Nawet powiedziałbym, że zbyt surowy. Może dojrzewanie w słoiku wydobędzie ciekawe smaki.

 3. FRM
  25 września 2019 at 22:38

  Moje początki z tym tytoniem były trudne – pierwsze mydełko . Szybko się jednak przyzwyczaiłem i przekonałem do niego . Dla mnie też to była V nr1 …
  Jedna ( albo i dwie ) puszka glengary bardzo przypominała mi Bright . Te kopertowe już nie .
  Aha , to raczej nie konsumenci tylko importer zdecydował że Bright u nas nie kupimy . Czy wisienki miały większy zbyt ????

  • Janus
   26 września 2019 at 12:58

   Przed laty czytałem ciekawą recenzję p. jalensa i komentarze na temat glengarry. Zdecydowanie zachęcające. Obecnie jest u nas tylko w kopertach, ale kupię go dzięki podpowiedziom. Może pocieszy mnie po Bright CR?
   Zastanawiam się, czy na smak tytoni o których piszemy wpłynął sposób konfekcjonowania czy połączenie obu Gawthów?

   • Grimar
    Grimar
    26 września 2019 at 17:11

    Myślę, że sposób konfekcjonowania nie wpłynął, już bardziej połączenie Gawithów. Choć chyba wpływ był głównie na Samuela Gawitha. Tak czy siak, obecnie te tytonie są gorsze niż kiedyś, podobno nawet te kupowane bezpośrednio w UK.

    • Kamerling
     27 września 2019 at 17:22

     Potwierdzam różnice w smaku Samuela Gawith z puszki a tym z obecnie dostępnych kopert (i nie chodzi o dojrzewanie).

  • Grimar
   Grimar
   26 września 2019 at 17:09

   No tak, tylko, że importer zdecydował tak, ponieważ importowanie Bright CR było nieopłacalne. Coś musiało spowodować, że zostały wisienki, karmelki i czekoladki, a w/w produkt już nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*