Skóra za drewno

27 grudnia 2014
By

Witam.

Na wstępie może się przedstawię. Na imie mam Piotr, ale szerzej znany jestem jako Sven. Od niemal ośmiu lat zajmuje się mniejszym lub większym rzemiosłem, początkowo wyłącznie w środowisku odtwórstwa historycznego ( wikingowie ), teraz zaś tworząc zupełnie współczesne projekty. Ostatnimi czasy zawęziłem nieco zakres swoich działań, skupiając się głównie na skórze i wszystkim co z nią związane.

Na swoje ostatnie urodziny dostałem fajkę produkcji Mr.Brog’a 33 Boxe, i raczę się pierwszym aromatyzowanym tytoniem Stanislaw Black Berry. Jak możecie się domyślić, dopiero zaczynam przygodę z fajczarstwem, lecz zamierzam pilnie się po niej podążać :). Przeczytałem artykuły dla początkujących fajkarzy ( oraz szereg innych, dla poszerzenia wiedzy ogólnej ) i postanowiłem skompletować zalecany zestaw pierwszych 4 fajek. Stąd zrodził się pomysł, by połączyć obie pasje, moją dotychczasową, oraz tę w którą dopiero się wdrażam.

Jako że widzę, że sporo z Was produkuje swoje fajki, proponuję wymianę. W zamian za ręcznie dłubaną fajkę z wrzośca, proponuję ręcznie tłoczony oraz szyty portfel. Nie jestem ekspertem od drewna, ale o swoich wyrobach mogę powiedzieć kilka słów, dla tych, którzy zastanawialiby się czy warto w coś takiego brnąć :)


Pokrótce:

-portfele tłoczone i szyte ręcznie ( metoda na dwie igły)

-włoska skóra bydlęca pierwszego gatunku 1,5mm

-do farbowania używam specjalistycznej chemii do skór firmy Fiebings.

Aha, co do fajki którą byłbym zainteresowany… Podobają mi się nietypowe kształty komina, kolory ( zieleń/błękit) czyli wszystko co wybiega poza stereotyp. A co do kształtu? Myślę że bulldog lub Bent Apple byłby świetny :) Materiał – wrzosiec.

Kształt, rodzaj, kolor, tłoczenie czyli wszystko co związane z moją stroną umowy, pozostawiam Wam :)

Zależy mi głównie na wymianie swoich wyrobów na pracę innego rzemieślnika. O wiele przyjemniej jest mieć sygnowaną fajkę (przyszłego) znajomego, niż bądź co bądź, anonimowy produkt ze sklepu. :)

Aha, akcja nie dotyczy jednej jedynej sztuki. Wszak to przyszła kolekcja, a skóry mam pod dostatkiem. Jestem otwarty na większe zamówienia :)

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, i podaję kilka zdjęć. Więcej mogę przesłać na maila.

 

PS. Przepraszam jeśli pomyliłem działy. To mój pierwszy post, więc nie jestem do końca pewien czy wybrałem właściwe :)

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*