Czy to świat się kończy?

25 kwietnia 2010
By

Taki link.

EDIT:

Przyjrzałem się uważnie stronie KuK i… w zakładce Unsere Marken nie odnalazłem niczego, co zaczynałoby się słowem Samuel. Słowem, jak na razie, niemiecka firma wydaje się być jedynie importerem rzeczonego towaru.

Tags:

5 Responses to Czy to świat się kończy?

 1. Alan
  Alan
  26 kwietnia 2010 at 01:02

  Hm, czyżby chodziło o to, że SG jest teraz pod skrzydłami K&K? o_O

 2. Rheged
  26 kwietnia 2010 at 02:27

  W ciemno strzelam, że to pewnie dystrybutor na Niemcy. Tym bardziej, że w składach nie widzę żadnych zmian.

  • yopas
   26 kwietnia 2010 at 08:34

   Nie wiem, z czego robiło się wcześniej Rattraye, tak samo, jak nie wiem z czego robiło się wcześniej Dunhille i Erinmore… licencja jest licencja.
   Ale oczywiście wolałbym, żeby Twój strzał był trafny.
   UkłonY,

 3. jalens
  26 kwietnia 2010 at 08:42

  W składach nie musi być żadnych zmian. Nawet miejsce produkcji się nie musi zmieniać. Niemcy wykupują cały tytoniowy świat. Także takie nisze, jak mieszanki kumbryjskie i inne angole.

  Nie martwi fakt, że strony robią im analfabeci – S. G E(!)with. Pewnie następny będzie Gewith&Hans Kloss. Na razie to jest ekspansja przede wszystkim na rynek amerykański. Ważniejsze od jakości oraz legendy świetnych wytwórców są w tej chwili przetarte szlaki dystrybucji. Rynek europejski powoli robi się coraz większym marginesem.

  Tytoniowe restrykcje zaczęły się Stanach, ale to dopiero Europa skutecznie likwiduje nałogi. No i mamy: unsere europeische pfeife Konzept S. Gewith.

  Koniec świata palaczy! Und zu Ende…

  • miro
   7 sierpnia 2010 at 01:25

   Meine Lieben,

   oficjalnie – po Telefongespreach und Emailkorrespondenz mit Kohlhase und Kopp Tabkfabrik Um- und Inexport: K&K to jedynie DYSTRYBUTOR prduktow SG w Reichu. Wszystkie tytonie SG sa nadal produkowane w Kendal (na czasami 200 letnich maszynach).

   Zecie jest jednak piekne :-)

   lg
   m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*