Ze skraplaczem czy bez i dlaczego?

9 marca 2011
By

Mam fajeczkę Bróga o taką
http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=2260&sid=71a5a830
zamontowany jest w niej skraplacz i pytanie moje takie czy z nim palić czy bez niego? Dużo to pomaga odnośnie wdychania szkodliwych substancji?
Bardzo różni się palenie z użyciem skraplacza a filtru?

Tags:

3 Responses to Ze skraplaczem czy bez i dlaczego?

 1. marek milczek
  marek milczek
  14 marca 2011 at 23:05

  nikt przez całe wieki ci nie odpowiedział, to ja będe pierwszy.
  O tym, czy palić z filtrem, skraplaczem, musisz zadecydować sam. Spróbuj tak i tak, jak ci smakuje. To sa tak indywidualne sprawy, że nie ma na to recepty. Jest tylko jeden problem – z filtrem, lub skraplaczem palisz zdrowiej, ale gorzej w smaku. wybierz sam…

 2. yopas
  15 marca 2011 at 09:09

  Ze skraplaczem to ja tam nie wiem, czy dużo zdrowiej. Generalnie, jak się pali to to nie jest nic zdrowego, nawet z filtrem.
  Jak mi się zawsze zdawało, skraplacz nie pełni funkcji filtra tylko takiego systemu, dzięki któremu fajkę pali się bardziej sucho i bardziej chłodno. Ja skraplacze usuwam, bo z tym bardziej to różnie bywa.

  A tak przy okazji chciałbym dodać, że irytuje mnie odmienianie Broga bez oboczności!

 3. Dr Ketis
  Dr Ketis
  28 kwietnia 2014 at 22:16

  Moje niewielkie doświadczenie w kwestii użytkowania fajki ze skraplaczem – małe skraplacze, to kwestia gustu większość z użytkowników portalu po prostu obywa się bez nich. Natomiast ja sam zadaję sobie pytanie: czy rzeczywiście jestem mądrzejszy od wykonawcy, „konstruktora” fajki. Dlatego też najpierw palę w fajce z i bez skraplacza. Wielokrotnie. Dopiero potem podejmuję decyzję. Uwaga!!! to podejście sprawdza się zwłaszcza w fajkach ze skraplaczami monstrualnej wielkości, często także połączonymi na stałe z ustnikiem. One rzeczywiście mają sens, zapewniając niejednokrotnie zdecydowanie bardziej suche i zwłaszcza chłodne palenie niż w jakiejkolwiek innej porównywalnej fajce. Stąd też przynajmniej w ich przypadku proponuję wcześniejsze organoleptyczne sprawdzenie zanim zanim podejmiecie ostateczną decyzję o pozbyciu się skraplacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*