Ręce opadają

8 marca 2013
By

Czasem przeglądając oferty na serwisach aukcyjnych serce samo kraje się na cieniutkie plasterki. W czyjej głowie może urodzić się pomysł, że fajka będzie wyglądała ładniej jak opaćka się ją całą lakierem. Oto przykład przerażającej ignorancji – przedwojenna Sasnieni cała zawalona lakierem łącznie z ustnikiem i wnętrzem komina. Przykład ku przestrodze, żeby nikomu nie przyszło do głowy połączenie fajka + lakier ;-)

ebay.com

Tags:

3 Responses to Ręce opadają

 1. KrzysT
  KrzysT
  8 marca 2013 at 18:30

  To raczej nie jest lakier, tylko jakaś pasta nabłyszczająca, która, być może da się stosunkowo łatwo zmyć (pytanie, na ile wlazło to w komin).
  Poza tym, ten akurat sprzedawca zdrowo zawyża ceny, zatem i tak nie warto.
  Identyczne Sasieni i w znacznie lepszym stanie było ostatnio u znanego i sensownego sprzedawcy i o ile pamiętam nie dojechało do 100$, a było ładnie odnowione.
  A generalnie, cóż, papraki zdarzają się wszędzie. Niestety, najważniejsza zasada kupowania używek, jaką powinien wbić sobie do głowy każdy, kto to robi jest taka, że kupowanie z nieznanego źródła to zawsze ryzyko. Oraz że zdrowo jest przyjąć strategię”fajka budzi najmniejsze wątpliwości – nie licytujemy” ;)

 2. Krzaq
  krzaq
  8 marca 2013 at 19:59

  Gdyby ta fajka nie była tak zdewastowana to cena byłaby całkiem niezła.
  Ale to prawda, że ten sprzedawca zawyża ceny. Tego Old England obserwuję od paru dni ale raczej z ciekawości niż z chęci nabycia. Niedawno podobny ale „jedno-kropkowy” egzemplarz był wystawiony na tej aukcji
  http://www.ebay.com/itm/Vintage-Sasieni-Rustic-London-Made-Pipe-Made-in-England-Pipa-/181090957426?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a29dcb872

  Ciekawa była też licytacja piaskowanego rejecta Sasieni który też poszedł za ok 200$.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*