Polskie Forum Tytoniowe

18 marca 2010
By

Pierwsze forum dla sympatyków i miłośników tradycyjnego tytoniu.  Nasza inicjatywa powstała w wyniku frustracji z powodu braku miejsca do dyskusji o konkretnych wyrobach. Naszym nadrzędnym celem jest polemika o papierosach, shagu, cygarach, tabace,  fajkach tradycyjnych oraz wodnych. Kiedy fora tabaczane czy fajczarskie rosną w siłę i są oblegane czas na nas. http://www.tytonie.fora.pl/ ZAPRASZAMY SERDECZNIE :)

Tags:

14 Responses to Polskie Forum Tytoniowe

 1. tatar.tatar
  19 marca 2010 at 09:29

  Tilbury Sweet Vanilla – Ocena:10/10
  To fotum szerzy dezinformacje, ktoś będzie chciał zakosztować fajeczki natknąwszy się na taka opinie zakupi rzeczony tytoń i … napewno juz nigdy po fajkę nie sięgnie. Zamiast działu fajki tradycyjne lepiej dac link do istniejacego już forum fajkowego lub na tą stronę.

  • 19 marca 2010 at 16:07

   Każde wyroby tytoniowe oceniamy według własnego stopnia zadowolenia. Wiadome jest, że nie każdemu wszystko smakuje, więc dlatego każdy może ocenić dany tytoń na tyle na ile przypadł jego gustom.

   • Rheged
    19 marca 2010 at 16:17

    Ja bym jednak radził zacząć palić inne tytonie i wtedy dopiero porównać.

    • 19 marca 2010 at 16:23

     Palę dopiero od kilku lat. Nie mam obycia wśród wszystkich rodzaji ale to, co uznam, że podchodzi pozytywnie mojemu podniebieniu oceniam na tyle ile uważam. Forum jest po to, aby każdy mógł wygłosić własne zdanie i nie ma w tym nic złego, ponieważ na takich właśnie sytuacjach budują się fora. Więc zapraszam do wygłoszenia własnej opinii :)

     • Rheged
      19 marca 2010 at 16:37

      Ja rozumiem zasłanianie się degustibusem, ale zasłanianie stażem już niekoniecznie – tym bardziej, że palisz parę lat, powinieneś rozejrzeć się więc po przeróżnych tytoniach. Ale to inna sprawa. Nie mam wątpliwości, że tamta opinia o Tillbury była szczera, nie polemizuję z nią, należy ona tylko i wyłącznie do autora. Jednak 10/10 to jest śmieszne i wprowadza ludzi w błąd. Naprawdę.

      • 19 marca 2010 at 16:42

       Na pewno za parę lat spojrzę na ten tytoń z innej perspektywy ze względu na coraz większą praktykę i obeznanie wśród innych tytoniów. Żeby dobrze popróbować wszystkich na polskim rynku potrzeba trochę czasu. Rheged zapraszam do dyskusji, z chęcią poznam Twoje zdanie na ten i wiele innych tematów ;)

       • Rheged
        19 marca 2010 at 16:55

        Obawiam się, że kolejne forum będzie dla mnie zbyt dużym obciążeniem, z tego powodu podziękuję. Podpatruj tutaj, jest tu zgromadzone wiele, tym bardziej potrzebnych rzeczy dla fajczarzy z każdym stażem.

  • AntySyjon
   20 czerwca 2016 at 12:27

   Akurat tilbury sweet vanilla, mimo że nie zasługuje na 10 to jest to jeden z przyjemniejszych tytoni waniliowych jakie paliłem w życiu. Na pewno bije na łeb mac barena vanilla cream, nie mówiąc o białych domkach. Należy pamiętać że jest to tytoń raczej tani i trzeba go porównywać do tytoni w swojej klasie cenowej, więc wiadomo że jest gorszy od gawitha gold vanilla za 60 zł, ale to jednak nadal bardzo dobry tytoń

 2. 19 marca 2010 at 09:48

  Tatar, a czemu dyskusja z opiniami z forum naszego młodego kolegi przenosi się tutaj? Tak w ogóle, to jeśli chodzi o smaki, to trudno mówić o dezinformacji… Czy czas palenia ponad 2 godziny, świadczy o zaawansowaniu w paleniu fajki? Na stronie Jacka Schmidta są podziękowania od fajczarza, który dzięki „Turniejowi fajkowemu” pobił swój rekord 2:01:16. Niezły wynik? Ale „dezinformacja kompletna, cytuję: Fajka worobcówka z Lichenia, tytoń Alsbo vanilla + cherry (50/50%).

 3. tatar.tatar
  19 marca 2010 at 10:14

  Nie było moim celem wszczynanie tutaj dyskusji z opiniami – proponuję jedynie koledze racjonalne rozwiązanie, które może nie przyczyni się do wzrostu na tym forum osób zarejestrowanych, ale zapewne powiększy (i to trwale) grono osób palących fajkę. Czyż nie lepiej byłoby aby potecjalni przyszli palacze, lub palacze z długim stażem, ale dopiero odkrywający internet trafiali odrazu w miejsca z których fachowa (poparta latami doświadczeń całej) wiedza aż tryska ?

  • 19 marca 2010 at 11:20

   Absolutnie nie ma problemu :D

 4. Perry
  Perry
  14 sierpnia 2012 at 15:41

  Ja sobie to forum czytam dzisiaj w wolnej chwili ale generalnie poziom jest niski i niestety sporo artykułów dotyczących fajki to plagiaty z fajkowa :(

 5. Julian
  14 sierpnia 2012 at 20:52

  Zajrzałem sobie, cóż… Każdy kiedyś był początkującym, ale jeśli początkujący udzielają sobie nawzajem głębokich porad, to jest to trochę słabe.

 6. Perry
  Perry
  14 sierpnia 2012 at 21:02

  Cos tam skrobnalem ale generalnie czuje sie tam jak profesor w przedszkolu :) Chyba fajkanet mnie zbyt rozpieszcza merytorycznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*