Nowy użytkownik

8 stycznia 2011
By

Witam,

Jestem świeżo zarejestrowanym „członkiem” , aczkolwiek niemało czasu już spędziłem na tej stronce.

Pomimo wielu cennych informacji dotyczących początków z fajką, nadal palę „na mokro”, choć wiedzieć musicie, że walki nie oddam. Będę tylko musiał dokupić kilka zapalniczek :D Podobnie do wielu osób moje początki to tragedia opisana w skrócie jako / grucha / aromat / kondensat. Ostatnio zakupiłem dwa tytonie SG – samolocik i black cherry. Chcę teraz nabyć nowe fajki i tu pojawia się nie lada problem jak dla laika. To czego szukam to fajka z niezbyt dużą komorą lub/i fajka, którą z łatwością można wziąć w zębach na spacer. Budżet nie powinien przekraczać 200 PLN <no chyba, że tylko trochę, z podparciem dobrym argumentem>.

Proszę o dobre rady.

Pozdrawiam

Tags:

8 Responses to Nowy użytkownik

 1. Cyntel
  Cyntel
  9 stycznia 2011 at 01:08

  Proponuję poszukać na allegro używanych rzoścówek i je uzdatnić. Zazwyczaj są w dobrym stanie w cenie ok 50 zł, a wystarczy ustnik w spirytusie wykąpać. Ewentualnie zdzierasz nagar. Z nowych wrzoścówek to chyba pozostaje polecić sklep fajkowo.pl ewentualnie fajkowa giełda tu na stronie, gdzie forowicze wystawiają uzdatnione już, gotowe do palenia.

 2. jalens
  9 stycznia 2011 at 08:25

  Te dwa konkrety mogę zarekomendować. Mam, bardzo je lubię i jestem pewien rzetelności rzemieślnika.
  1. http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=1065
  2. http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=2750

 3. largopelo
  9 stycznia 2011 at 11:34

  Dziękuję za porady.
  Obydwie fajki przedstawione przez jalensa bardzo mi się podobają, ale jak narazie będę zmuszony do wyboru jednej. Tutaj pojawia się więc kolejne pytanie. Czy oprócz różnicy w wyglądzie tych dwóch modeli istnieje jakaś różnica w użytkowaniu?
  Chodzi mi o łatwość utrzymania w otworze gębowym itp. Czy może zależy to już tylko od subiektywnych preferencji użytkownika i nie można tego stwierdzić nie zapaliwszy?

  • jalens
   9 stycznia 2011 at 13:07

   Ta wygięta i mniejsza jest łatwiejsza w obsłudze gębnej.

   • largopelo
    20 stycznia 2011 at 09:18

    Wczoraj przysłali mi to wygięte maleństwo. Jest śliczna. Popatrzę więc na nią jeszcze ze dwa dni, a później … zbeszczeszczę:)
    Mam jeszcze jedno laickie pytanie. Zamówiłem też dwie kukurydzianki, w których siedzi coś na kształt zwiniętego papieru owiniętego czymś tam. Czy to pełni rolę skraplacza/filtra ? Czy to jest wymienne, czy trzeba to czyścić? Nie doszukałem się nic na ten temat w songu o kukurydziance.

    Pozdrawiam

    • jalens
     20 stycznia 2011 at 10:43

     Wyjmuj, wyrzuć, olej :)

    • 20 stycznia 2011 at 16:08

     a to nie jest filtr papierowy 4 lub 6mm? Rada z wyrzucaniem jak najbardziej słuszna, jak już tam coś wkładać to nastrugane z balsy kołeczki.

     • jazz59
      20 stycznia 2011 at 21:57

      Ja tam wywaliłem z kukurydzianki papier i nic innego nie włożyłem.Szkoda smaku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*