Jabłkowy tytoń

1 czerwca 2010
By

Jako świeżo upieczony fajczar, nabyłem sobie fajkę w antykwariacie za niecałe 50 z ł. Jest to moja jedyna fajka i pale ją rzadko, ale zawsze z dużą przyjemnością. Sam sobie wystrugałem kołeczki (jeden z buczyny, drugi z czarnego dębu) i w planach mam wykonanie ładnego stojaka na fajkę aby nie leżała biedna na półce. No tak. Ja tu sobie pisze, a to nie po to ten wątek. Od nabycia fajki minęło już troche czasu i pewnego dnia zabrałem ją sobie do baru, gdzie poszedłem na piwo z kumplami. Doznałem szoku, gdyż okazało się, iż jeden z moich znajomych jest (tak samo jak ja) nowym nabytkiem wśród fajczarzy. Tak więc po raz pierwszy od kiedy zacząłem palić mogłem błysnąć, pokazać mu jak nabić fajkę, dbać o nią itp. I wtedy padło pytanie „Czy znasz jakiś tytoń jabłkowy”. I mnie zatkało, ponieważ nie spotkałem sięz czymś takim do tej pory. Może, któryś z was, bardziej doświadczonych fajczarzy zna jakiś i uważa za godny polecenia tytoń?

Tags:

4 Responses to Jabłkowy tytoń

 1. Alan
  Alan
  1 czerwca 2010 at 22:21

  Hm…pamiętam, że Peterson ze świątecznej edycji miał przyjemny smak pieczonych jabłek, choć takich bardziej jakby w cieście. Poza tym nie spotkałem się z żadnym tytoniem o takim smaku. Możesz spróbować sam taki przyrządzić – jakaś dobra virginia, suszone skórki po jabłkach, hermetyczny słoik i dużo czasu.

 2. JSG
  2 czerwca 2010 at 08:29

  Twój kolega może mieć doświadczenia z shishą. Do fajki wodnej, są różnej maści melasy i tytonie o różnych smakach, między innymi właśnie jabłkowym.

 3. yopas
  2 czerwca 2010 at 08:49

  Tak sobie chwilę myślałem, że jesli ma być coś w podobie, to najpewniej będzie Stanwell… i proszę:
  Ale jak to smakuje, to ja nie wiem i chyba na razie wiedzieć mi się nie chce
  UkłonY,

 4. Rheged
  2 czerwca 2010 at 12:44

  Ja bym obstawiał Erinmore Mixture.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*